Zavaros pénzügyi tranzakciók, játékosvásárlások ész nélkül, és maffia-szerű vezetési stílus - ez jellemzi a második Tapie-érában a Marseille-t. Két nappal a bajnokság kezdete előtt menesztette a vezetőedzőt, a veterán Tomislav Ivicet, hogy aztán négy fordulóval később visszahívja őt.
A horvát szakember szíve azonban már nem bírta a Marseille kispadjával járó megterhelést, ezért decemberben végérvényesen lemondott, így a most a csapatot irányító Albert Emon már a harmadik mester ebben az idényben.
A játékoskeret még ennél is nagyobb mértékben változott: a szezon folyamán az OM az eddig lejátszott 27 meccsen összesen 39 futballistát vetett be, ami abszolút francia csúcs, és hol van még a szezon vége... A bajnokság közben hat labdarúgó hagyta el a gárdát (köztük volt olyan is, akit a nyáron vettek meg), és pontosan egy csapatra való focista érkezett, nyolcan a téli átigazolási szezonban. Nem csoda tehát, hogy nem tudott összeállni egy ütőképes gárda, hiszen nem volt két olyan meccs, ahol ugyanabban az összeállításban léptek volna pályára.
A szakmai munka tehát nem valami dícséretes a klubnál, és sokak szerint némelyik futballista csak azért érkezett a kikötővárosba, mert abból egyik-másik vezetőnek anyagi haszna volt. Így például feltűnően gyakoriak voltak a transzferek a Standard Liége-zsel, amelyben Tapie szintén érdekelt, és a minap arra derült fény, más szerződések között sincsen minden rendben. A patinás francia sportlap, a L'Equipe szerint az argentin Eduardo Tuzzio kontraktusának ügyében jelenleg is kivizsgálás folyik. A védő a nyáron hagyta el nevelőegyesületét, a San Lorenzót, mégpedig teljesen ingyen, de alig írt alá a svájci Servette-hez, három nap múlva a Marseille megvette őt, potom 4,2 millió fontért. A genfiek elnöke pedig nem más, mint Tapie egyik jó barátja, Michel Coencas.
Mint a lap megírta, a Marseille-jel szemben jelenleg több mint 60 bírósági ügy folyik, amelyek egyhatodát az egyesület egykori alkalmazottjai indították. Per folyik az OM ellen azért is, mert egyszerre két reklámügynökségnek is eladta a klub marketingjogait, tavaly decemberben pedig az okozott nagy felháborodást, hogy a volt pénzügyi igazgató, Pierre Dubiton (aki más pozícióban még mindig az Olympique alkalmazottja) nemes egyszerűséggel lefejelte utódját, Etienne Ceccaldit a díszpáholyban a PSG elleni meccs után.
Az újság odáig ment, hogy kijelentette: a csapatba kerülést sem a pályán nyújtott teljesítmény határozza meg, hanem az, hogy ki milyen kapcsolatban van a Marseille-nél dolgozó játékosügynökkel, Gilbert Sauval. A menedzser szeptemberben 360 ezer fontot keresett azon, hogy a klub megvette Pascal Noumát (pedig nem ő volt a focista képviselője), ő intézte, hogy az OM elcserélje Cyril Roolt Frankc Juriettire (mindkét labdarúgó az ő védence), és azok a focisták, akik nem hajlandóak vele együttműködni, gyorsan kikerülnek a csapatból. A saját nevelésű Jacques Abardonado például nem akart Sau "istállójába" kerülni, kölcsön is adták a Lorientnek, míg az elefáncsontparti Ibrahima Bakayoko, aki pedig ősszel a gárda házi gólkirálya volt, hasonló okok miatt a tartalékok között találta magát.
Korábban: