|
Malaja megtette a feljelentést, majd mivel ügyében hosszas per volt várható, előbb Izraelbe, a Nirosoft, majd Spanyolországba, a Navarra együtteséhez szerződött. A francia legfelsőbb bíróság december harmincadikán tárgyalta az ügyet, s jóváhagyta a polgári bíróság döntését, miszerint Malaját diszkrimináció érte, s játszhatott volna Strasbourgban is.
A döntés nem is igazán a kosárlabdában, hanem a futballban éreztetheti hatását, hiszen így a francia, a holland és az olasz szövetség törekvése hiábavaló lehet arra, hogy visszaszorítsák az EU-n kívüli labdarúgók számát.
A Francia Labdarúgó Szövetség már közleményben jelezte, nem ért egyet a döntéssel, amely alapjaiban döntheti romba az utánpótlás-nevelést. A francia határozatot egyelőre még nem terjesztették ki az összes uniós országra, ám Malaja ügyvédje, Michel Pautot a francia Liberationnak úgy nyilatkozott, a precedensértékű ítélet az egész kontinensre vonatkozik. "Sokan mondják, ez francia ügy. Nagy tévedés, ez egész Európára tartozik" - jelentette ki Pautot, aki szerint a döntést Európa mellett Törökországra, és az EU-val kötött kooperációs együttműködéssel bíró három észak-afrikai országra, Algériára, Marokkóra és Tunéziára is ki kell terjeszteni.
A Francia Labdarúgó Szövetség január 30-án, rendkívüli ülésen vitatja meg a kialakult helyzetet.
Pincési László