Az idei szezon mindenképpen újdonságot jelentett a klub életében, hiszen kilenc esztendő után először fordult elő, hogy nem Werner Lorant készítette fel a gárdát a bajnokságra. Az ősz hajú mester utódja Peter Pacult lett, aki még az előző idény közben vette át a csapat irányítását, de az igazi próbatételnek a jelenlegi bajnokság ígérkezett, hiszen most már a saját szájíze szerint alakíthatta a játékoskeretet, és nem hivatkozhatott arra, hogy olyan futballistákkal kell dolgoznia, akiket nem ő választott ki.
Pacult elsősorban a hátsó alakzatot szerette volna megerősíteni, hiszen a müncheniek az előző szezonban rendkívül sok gólt kaptak, és elsősorban emiatt nem tudtak előkelőbb helyen végezni. A nyári igazolások közül hárman is a védelembe érkeztek, de a tréner nemcsak személyi változásokat tervezett ebben a csapatrészben, hanem a taktikai felállást is modernizálni szerette volna. Az elmúlt időszakban ugyanis az Oroszlánok az esetek többségében a három hátvédes rendszert alkalmazták, ráadásul úgy, hogy egy söprögető mellett két emberfogó futballozott.
Pacult ezt mindenképpen szerette volna a négy hátvédes területvédekezésre felcserélni, igaz, nem hűbelebalázs módjára, hanem fokozatosan bevezetve, és nem görcsösen ragaszkodva hozzá. "Nem szeretem, amikor a labdarúgást, amely egy rendkívül összetett játék, ilyen szisztémákkal írják le. Szerintem az az ideális, ha a csapat mozgása folyamatos, és nincsenek kötött pozíciók" - jelentette ki a szakember, és ehhez tartotta is magát.
Jó néhány futballista ennek megfelelően teljesen új szerepkört kapott, ám Pacultnak majd mindegyik újítása bejött. A csapatkapitány Marco Kurz például korábban szinte mindig emberfogót játszott, amolyan "romboló" volt a csapaton belül, ám az új tréner valamivel konstruktívabb feladatot adott neki, és a középpályán vette számításba, amit Kurz remekül oldott meg.
A bajnokság közben előfordult, hogy az alapjában véve középcsatárnak számító Davor Suker a középpálya bal oldalán kapott lehetőséget, a veterán középpályás, Thomas Hässler két mérkőzés erejéig a középhátvéd pozíciójában szerepelt.
A legváratlanabb húzás azonban minden bizonnyal az volt Pacult részéről, hogy a korábban tipikus vonalszélsőnek tartott Harald Cernyt a középpályáról a jobbhátvéd pozíciójába vonta vissza. "Harald így is rengeteget tör előre, beadásai ugyanúgy nagy veszélyt jelentenek, gyorsaságának köszönhetően azonban hátul szinte senki nem tud elmenni mellette" - magyarázta döntését a tréner.
A sikerekhez persze mindez még nem lett volna elég, a jó eredményekhez az is kellett, hogy néhány játékos élete legjobb formájában futballozzon. Elsőként a kapust, Simon Jentzschet kell kiemelni, akit lassan már a válogatottba követelnek Németországban, és Kahn lehetséges utódjaként emlegetik. A Bayern portásához hasonlóan ő is Karlsruhéből került Münchenbe, és az őszi szezonban a Bundesliga legjobb hálóőre volt a Kicker átlagosztályzatai alapján.
Egy másik volt karlsruhei, a csatár Markus Schroth is sokat tett azért, hogy az Oroszlánok versenyben legyenek az UEFA-kupás helyezésekért, hiszen ő is élete legjobb formájában futballozik, már tizenegy gólnál tart - születésnapját például mesterhármassal ünnepelte a Hansa Rostock ellen. A klub a télen mindkettőjükkel szerződést hosszabbított, és ugyanezt tette az idény legnagyobb felfedezettjével, Benjamin Lauthtal is.
A saját nevelésű támadó a nyáron kapta meg az első profiszerződését, de fél év alatt nemcsak az 1860 München kezdő tizenegyébe játszotta be magát, hanem a válogatotthoz is közel került, arról nem is beszélve, hogy több élcsapat is szerette volna leigazolni. A fiatal támadó azonban egyelőre nem akar távozni a müncheniektől, és ha a klub kvalifikálja magát a nemzetközi porondra - márpedig erre minden esély meg is van -, akkor valóban nem sok értelme lenne annak, hogy elhagyja az 1860-at.
Miközben a pályán a gárda egyre jobban szerepel, a klub vezetősége is átalakuláson megy keresztül. A korábbi mindenható elnök, Karl-Heinz Wildmoser 2004-ig ugyan még az egyesület élén marad, de a napi feladatokat máris átadta a sportigazgató Dirk Dufnernek, illetve saját fiának, ifjabb Karl-Heinz Wildmosernek, aki ügyvezető igazgatóként tevékenykedik.