A kampányt Európa Bajnokai néven indította el a végrehajtó bizottság jóváhagyásával az európai szövetség. A korábbi 21 győztes klub mellett az ötven év kiemelkedő játékosait és edzőit is emlékplakettel jutalmazza az UEFA. A díjazottaknak nem egy gálán adják át az emléklapokat, hanem az UEFA Bajnokok Ligája különböző összecsapásain végig az idény során.
Három magyar is kitüntetést kap. Puskás Ferenc a Real Madrid játékosaként háromszor nyerte meg a BEK-et (1958-59, 1959-60, 1965-66), és kétszer volt a sorozat gólkirálya (1959-60, 1961-62), így neki sokszorosan kijár az Európa Bajnoka-cím (nem is beszélve arról, hogy a Panathinaikoszt edzőként BEK-döntőig vezette 1971-ben a magyar legenda).
Edző kategóriában két - már sajnos elhunyt - magyar munkáját is jutalmazta az UEFA. Magyar történelmi sajátosság, hogy egyikőjük sem hazai klub élén érte el a sikereket. Guttmann Béla 1961-ben és 1962-ben is megnyerte a legrangosabb trófeát az SL Benfica edzőjeként.
Az 1961-es döntőben úgy győzött a portugál együttes a Barcelona ellen 3-2-re, hogy a katalánoknál Kocsis Sándor és Czibor Zoltán volt eredményes, majd egy évvel később a Real Madriddal szemben 5-3-ra nyertek a piros-fehérek, és ekkor Puskás Ferenc lőtte a Madrid mindhárom gólját.
A másik külföldön sikereket arató magyar nemzetiségű mester Kovács István, aki a holland Ajax csapatával 1972-ben és 1973-ban is megnyerte e BEK-et. Az amszterdamiak előbb az Internazionalét (2-0), majd a Juventust (1-0) győzték le a döntőben.
A szurkolókról sem feledkezik meg az UEFA, az ötvenéves évforduló alkalmából képekben gazdag könyvet és tartalmas DVD-t ad ki a szövetség, továbbá Európa 43 országában tűzik műsorukra a tévétársaságok az Európa Bajnokai reklámspotot, amely hamarosan Magyarországon is látható lesz.