Collinát, mint "az eseményekről tájékozott személyt" idézték be, és főleg arra voltak kíváncsiak, hogy miként működött a játékvezető-küldés mechanizmusa, amelynek eredményét Moggi állítólag előre, rendszerint már csütörtökön ismerte. Továbbá azt is tudni akarták, hogy mit jelentett az a Leonardo Meanival, az AC Milan egyik vezetőjével folytatott - és lehallgatott - telefonbeszélgetés, amelyre utalások történtek az 1999-2000-es bajnokságban lejátszott Juventus-Perugia találkozó után.
A népszerű, külföldön is nagy tekintélyű játékvezető tavaly vonult vissza, mert bár 45. életévének betöltése ellenére egy évig még engedték volna vezetni a Serie A-ban, de az AC Milant szponzoráló Opellel kötött reklámszerződése miatt kizárták a bírói keretből.
Ugyancsak kedden hallgatták ki Adriano Gallianit, a AC Milan igazgatóját, aki egyben az Olasz Labdarúgó Liga elnöke, Carlo Ancelottit, a milánói gárda vezetőedzőjét, valamint Roberto Mancinit, az Internazionale trénerét, a Lazio egykori játékosát is. Galliani egyelőre megerősítette, hogy nem kíván lemondani ligaelnöki tisztségéről. Ugyanakkor napvilágra kerültek olyan telefonbeszélgetések, amelyek arról tanúskodtak, hogy Moggiék nyomást gyakoroltak a liga vezetőire Galliani megválasztása érdekében.
A perugiai ügyészség megkezdte a vizsgálatot a Gaucci-család kezében lévő Perugia futballklub csődje ügyében is. Szerdán idézték be ez ügyben Franco Carrarót, az Olasz Labdarúgó Szövetség volt elnökét, aki másfél héttel ezelőtt, a futballbotrány kirobbanásakor mondott le.
Közben árnyékot vetett Giuseppe Pisanu leköszönő olasz belügyminiszter utolsó munkanapjára, hogy a szerdai lapok közölték azoknak a lehallgatott telefonbeszélgetéseknek a tartalmát, amelyeket Moggival folytatott. Az egyik beszélgetésben a politikus éppen a bíráskodásra panaszkodott. Pisanu és környezete szerint "összeesküvés" folyik a távozó miniszter ellen.
Szerdán ismét kivonták a Juventus részvényeit a tőzsdéről, miután a reggeli nyitáskor több mint 11 százalékos zuhanást mutattak a torinói klub értékpapírjai.