Nehéz lenne megmondani, hogy erre melyik gárdának nagyobb az esélye, de a játéktudás és a potenciál alapján azért az AS Roma nagyobb sansszal bír a szenzációra, mint az FC Schalke 04 - még ha ez az esély nagyon csekély is.
A római együttes az első találkozón kétgólos hátrányt szedett össze, vagyis az Old Traffordon a hosszabbítás kiharcolásához is 2-0-ra kellene nyernie, ami szinte lehetetlennek tűnik.
Elvégre a MU a legutóbbi tíz hazai BL-mérkőzését megnyerte, és ezzel beállította a Juventus FC rekordját - ha a manchesteriek megint győznek, akkor új BL-csúcsot állítanak fel. További érv a Manchester United továbbjutása mellett, hogy az angol gárda eddigi története során 13 alkalommal kezdhette előnyből a visszavágót az európai porondon, és ilyen esetben sohasem esett ki. A rómaiak maximum abban bízhatnak, hogy folytatják remek idegenbeli szereplésüket, elvégre a legutóbbi két BL-meccsüket vendégként egyaránt megnyerték.
Ehhez viszont gólokra lenne szükség, márpedig a Farkasok első számú támadójának tartott Francesco Totti az első mérkőzéshez hasonlóan megint nem áll a csapat rendelkezésére.
Így aztán megint a montenegrói Mirko Vucinic lesz az előretolt ék, akire azért eddig nem lehetett panasz, hiszen négy találatával ő a klub házi gólkirálya a BL jelenlegi kiírásában. A brazil középhátvéd, Juan felépült, így visszatér a kezdők közé, akárcsak az eltiltását letöltött Simone Perrotta is, Alberto Aquilani szereplése viszont kérdéses.
Sérültben a másik oldalon sincs hiány, és a manchesterieknek elsősorban a védelmük tűnik tartalékosnak: Nemanja Vidic még Rómában dőlt ki a sorból, Rio Ferdinand pedig a hét végi, Middlesbrough FC elleni bajnokin. Így aztán a spanyol Gerard Piqué lesz az egyik középhátvéd, aki ebben a szezonban a BL-ben meglehetősen jó statisztikával rendelkezik: eddig két mérkőzésen szerepelt, és két gólt szerzett - az egyiket éppen az AS Roma ellen!
Paul Scholes és John O'Shea pályára lépése esetén jubilálhat: utóbbinak az 50., előbbinek pedig a 100. BL-meccse következhet.
"De komolyan, ezt most miért kellett?" - valami ilyesmit jelezhetett Frank Rijkaard mozdulata a Getafe ellen
A Romához hasonlóan a Schalkénak is óriási bravúrra lenne szüksége a továbbjutáshoz: a gelsenkircheniek ugyan "csak" egygólos hátrányt szedtek össze az első meccsen, de így is a Camp Nouban kellene nyerniük ahhoz, hogy bejussanak a legjobb négy közé. Márpedig a Barca eddig 34 alkalommal várhatta előnnyel a visszavágót hazai pályán, és csak kétszer esett ki: 1981-ben az UEFA-kupában az 1. FC Köln, 1985-ben pedig a KEK-ben az FC Metz ellen. A két meccsben az volt a közös, hogy a vendégcsapat mindkét alkalommal négy gólt ért el - ha ez most is megtörténik, akkor a Schalke mestere, Mirko Slomka alighanem szobrot kap Gelsenkirchenben...
A Barcelonánál nem a legjobb a hangulat, köszönhetően a hét végi, Getafe CF elleni hazai, gól nélküli döntetlennek, amelyet követően a drukkerek bizony a zsebkendők lobogtatásával fejezték ki nemtetszésüket.
A csapat trénere, Frank Rijkaard arra kérte a szurkolókat, hogy álljanak ki a csapat mellett, de ezért a legtöbbet éppen az együttes tehetné, mondjuk egy Schalke elleni győzelemmel. A csatársor és a középpálya várhatóan ugyanúgy néz majd ki, mint a Getafe ellen, a védelemben viszont lehetnek változások, mivel Gabriel Militót a hét végén a szünetben le kellett cserélni - akkor Rafael Márquez állt be a helyére, és a Schalke ellen is ő játszhat.
A gelsenkircheniek a Barcával ellentétben begyűjtötték a három pontot a hét végén, igaz, ellenfelük "csak" a Hansa Rostock volt - de a német csapatnál több alapember is pihenőt kapott a bajnokira. Ők azonban mind visszatérhetnek a csapatba, így a Schalke együttese várhatóan csak egy poszton különbözik majd az első mérkőzésen látottól: az akkor eltiltott középpályás, Jermaine Jones ott lesz a gárdában, mégpedig a grúz Levan Kobiasvili helyén.