Az UEFA a november 25-én Nyonban tartott konzultáción részletes tájékoztatást kért az érintett szövetségektől, és az MLSZ levelének tartalma szerint a magyar lépéseket illetően elégedettségének adott hangot az olasz sportdiplomata.
"Örömmel látjuk azokat az erőfeszítéseket, amelyeket a fogadási botránnyal kapcsolatosan tapasztalható mulasztások és a korrupció elleni harcban tesz a szövetség" - írta Bordás György MLSZ-főtitkárnak címzett levelében Infantino. "Szeretnénk gratulálni, hogy ennyire gyors lépések születtek ebben a kényes ügyben. Másfelől felhívnánk a figyelmet, továbbra is ébernek kell lennünk, hiszen további erőfeszítésekre van még szükség, hogy a futball érdekében sikeresen vessünk gátat a labdarúgásnak rendkívüli mértékben ártó cselekedeteknek."
Ausztriában tárgyalnak a magyar hatóságok |
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Gazdaságvédelmi Főosztályának munkatársai és a Fővárosi Főügyészség eljáró ügyésze kedden Ausztriában megbeszélést folytat a német hatóságokkal és a bundaügyben érintett országok nyomozó szerveivel. A megbeszélés célja a rendőrség honlapján közzétett közlemény szerint a németországi nyomozásban felmerült nemzetközi szálak tisztázása és az együttműködés lehetőségeinek egyeztetése. Az NNI vesztegetés és más bűncselekmény gyanúja miatt, az utánpótlás válogatottak mérkőzéseinek befolyásolása miatt rendelt el nyomozást a Magyar Labdarúgó Szövetség feljelentésére hivatkozva. A nyomozás ismeretlen tettes ellen folyik, vesztegetés megalapozott gyanúja miatt. |
Egy hónapja a németországi bochumi államügyészség jelentette be, hogy a gyanú szerint kilenc ország - köztük Magyarország is - érintett a legújabb futballbotrányban. A botrány felgöngyölítésében kezdettől fogva közreműködik az európai sportági szövetség (UEFA), amely saját vizsgálatot is folytat. Ennek egyes részleteit ismertetve három hete közölte: az előzetesen gyanúsnak talált több mint negyven mérkőzés közül tovább vizsgál hét nemzetközi kupatalálkozót - többek között a Fenerbahce-Budapest Honvéd Európa Liga-selejtezős párharc július 30-i első, isztambuli mérkőzését (5-1) -, s öt klubot, köztük a Honvédot nevezte meg érintettként. Magyarországon időközben kiderült, hogy utánpótlás-válogatottak mérkőzéseit is megpróbálták vesztegetéssel befolyásolni.