19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
HUNPóta Georgina
22:30AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl
Félig zsebben volt a Ferencváros győzelme Zalaegerszegen, ahol már 3-0-ra is vezettek a zöld-fehérek a szombat délutáni bajnokin. A második félidőben két játékost is kiállítottak a Fradiból, a ZTE pedig a végjátékban a győzelmet is megszerezhette volna.

Soproni Liga, 17. forduló:
ZTE - Ferencváros 3-3 (0-2)
Zalaegerszeg
v.: Szabó Zs. (Ring, ifj. Tóth V.)
ZTE: Vlaszák - Szalai, Bogunovics, Miljatovics, Todorovics (Magasföldi, 66.) - Sluka, Máté, Kamber, Balázs (Pavicevis, ) - Rudnevs, Rajcomar (Illés, 46.)
Ferencváros: Megyeri - Csizmadia, Dragóner, Tutoric, Stockley - Doherty (Adnaan, ), Morrison, Kulcsár (Lipcsei, 83.) - Rósa (Balog, 61.) - Ferenczi, Elding
gól: Pavicevic (54.), Illés (81.), Balog (88., öngól), illetve Elding (1., 37.), Todorovics (47., öngól)
piros lap: Dragóner (56.), Morrison (71.) - mindkettő Ferencváros

Jó játékkal rukkolt elő a Ferencváros Zalaegerszegen, legalábbis az első félidőben. A télen igazolt Anthony Elding kétszer is betalált, mindkétszer közvetlen közelről. A vendégek nagy fölényben futballoztak, miközben a ZTE csak egy félig-meddig veszélyes szabadrúgást tudott felmutatni.

Fordulás után a hazaiak öngóljával növelte előnyét a Fradi, Todorivics a 16-oson kívülről emelt saját kapujába (0-3). Kisvártatva azonban fordulatot vett a meccs, a ZTE Pavicevic révén szépített, majd két percre rá Dragónert könyöklésért kiállították. Még bő fél óra volt hátra ekkor a meccsből.

A Zalaegeszeg fölénye cseppet sem volt nyomasztó, még az után sem, hogy Morrison kezezése után kilenc emberre fogyatkoztak a vendégek. Ennek ellenére Illés 28-ról szerzett bombagóljával az egyenlítés közelébe került Csank János csapata.

A 88. percben össze is jött az egyenlítés: Balog a saját kapujába fejelt egy szöglet után, 0-3-ról állt fel a ZTE. Az utolsó percekben hiába gyötörte ellenfelét a hazai csapat, a győzelmet már nem tudta kicsikarni.

A meccs összefoglalója:

Csank János, a ZTE vezetőedzője szerint akár meg is nyerhette volna a meccset a hazai csapat. "Az első félidőt odaajándékoztuk a Ferencvárosnak. Két teljesen egyforma védelmi hibát követtünk el a góloknál, ami érthetetlen. Már ekkor bele kellett volna nyúlni a mérkőzésbe, de nem akartam senkinek a lelkébe gázolni. A második félidő is borzalmasan kezdődött számunkra, Todorovic olyan öngólt rúgott, amilyet nagyon ritkán látni. Utána elkezdtünk játszani, sikerült gólt szereznünk. Aztán jött a két kiállítás, szerintem mindkettő jogos volt, hiszen Dragóner felemelte a kezét és lendítette ugrás közben, míg Morrison második sárgával állt ki egy teljesen egyértelmű kezezés után. Kihasználtuk az emberelőnyt, sőt ha jobban játszunk, többet is kihozhattunk volna a meccsből. Talána a rutintalanság miatt nem sikerült, hiszen ritkán van módunk a 10 a 8 elleni szituációt gyakorolni."

Craig Short FTC.hu-n olvasható nyilatkozatában főképp a játékvezetőt kritizálta: "A semleges nézők számára érdekes meccs volt, az egészen biztos. Ez a találkozó 11 emberrel is nehéz lett volna, hát még kilenccel. Voltak furcsa dolgok a meccsen, 11-est kellett volna kapnunk, lőttünk egy meg nem adott gólt, Dragóner kiállítása pedig nem volt jogos. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hogy így küzdött, annak ellenére, hogy azt érezzük: elveszítettünk két pontot, nem pedig nyertünk egyet."