Olaszország
Németország
21:002024. június 29.
Dánia
Zlatan Ibrahimovic rengeteg rajongót szerzett szerda este, amikor Anglia ellen a klasszikus mesterhármas után jó 25 méterről - a kifutó és fejjel mentő kapus, Joe Hart hibáját kihasználva - óriási gólt ollózott. A svéd csatár találatát sokan minden idők legszebb góljának nevezték, pedig ha körülnézünk, a futballtörténelemben rengeteg parádés ollózást láthattunk már. Legyőzi-e Gera vagy Van Basten Ibrahimovicot? Szavazzon!

Zlatan Ibrahimovic (2012)

276701outform.html400350

A svéd csatár szerda esti negyedik gólját szurkolók millió látnák szívesen a Puskás-díj jelöltjei között, Ibrahimovic azonban rosszul időzített, a FIFA idei listájára már nem férhetett fel.

Marco van Basten (1986)

276702outform.html400350

A holland aranylabdás még az Ajax játékosaként a Den Bosch kapusának adott megoldhatatlan feladatot 16 éve.

Mauro Bressan (1999)

276703outform.html400350

A Vasas egykori - bundagyanúba is keveredett - sportigazgatója a Fiorentina-Barcelona (3-3) BL-meccsen 25 méterről ollózott a kapuba.

Wayne Rooney (2011)

276704outform.html400350

Manchester United-játékosként nincs nagyobb öröm annál, mint ilyen gólt szerezni a Manchester City ellen.

Pelé

276705outform.html400350

A Fekete Gyöngyszem több ollózós gólt is lőtt, a fentiek közül leginkább a 00:26-nál láthatót érdemes megnézni.

Gera Zoltán (2002)

276706outform.html400350

A magyar támadó Sopronban, Fradi-mezben végrehajtott távoli ollózását - és a lövés előtti labdakezelését - bármelyik világsztár megirigyelné. Akár ez a Manchester United ellen szerzett csodagól is bekerülhetett volna a top10-be Gerától, igaz, nem klasszikus ollózás.

Rivaldo (2001)

276707outform.html400350

2-2-nél a brazil mellel levette, majd ballal behúzta a Valencia kapujába 16 méterről a 89. percben. A 2001-es meccsel - amelyen Rivaldo triplázott - eldőlt, hogy a Barca mégis indulhat a BL-ben.

Trevor Sinclair (1997)

276708outform.html400350

A Queens Park Rangers Barnsley elleni meccsén Sinclair 17 méterről nem teketóriázott.

Manuel Negrete (1986)

276709outform.html400350

A mexikói játékos kihasználta a hazai pálya előnyét: a világbajnokságon mellel levett egy beadást, kiosztott egy esernyőt, fejjel dekázott egyet, aztán jött az ollózás.