Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A címvédő Budapest Honvéd 2-0-ra nyert az újonc Puskás Akadémia vendégeként, míg a Paks megszerezte első győzelmét a labdarúgó OTP Bank Liga 2017/18-as szezonjában.

A Puskás Akadémia-Bp. Honvéd összecsapáson iegyenlített játék és kevés komoly helyzet jellemezte az első félidőt, amelynek végén a

vendégek egy potyagóllal szereztek vezetést.

Davide Lanzafame 30-35 méterről elvégzett szabadrúgása után mindenki fölött elsuhant a labda, ez pedig annyira megzavarta Branislav Danilovic kapust, hogy szerencsétlenül ért bele,

és a lábai között a hálóba pattant.

Davide Lanzafame a Puskás Akadémia ellen is főszereplő volt Forrás: Honvéd/Facebook

Egy szerencsétlen becsúszás következtében a felcsútiak játékosa,

Radó András a földre került a 14. percben, hordágyon vitték le a pályáról, és kiderült, hogy eltörött a lába.

A szünet után támadólag lépett fel a Puskás Akadémia, mégis a kispestiek voltak eredményesek, miután

Lanzafame beadását Eppel Márton fejelte a kapuba.

A hazaiaknak a folytatásban is akadtak lehetőségei, de a remekül védő Gróf Dávid kapujába nem tudtak betalálni.

A kispestiek legutóbb április 22-én, a Vasastól kaptak ki az élvonalban, veretlenségük immár kilenc mérkőzés óta tart.

Cserék

A paksiak a negyedik forduló szombati játéknapján hazai pályán 2-0-ra nyertek a Haladás ellen.

A rendkívül meleg időben - Pakson az este nyolc órás kezdés ellenére is 30 Celsius-fok körüli hőmérséklet várta a csapatokat - a hazaiak futballoztak veszélyesebben az első félidőben, mégis a szombathelyiek jártak közelebb a gólszerzéshez, Ramos azonban csak a kapufát találta el.

Örömfocival szerezte meg első NB I-es sikerét a Balmazújváros

A fordulót éllovasként kezdő Diósgyőr 4-0-ra kikapott az újonc Balmazújváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójának szombati játéknapján, így az újonc csapat megszerezte története első élvonalbeli győzelmét.

A fordulást követően öt perc alatt eldöntötte a mérkőzést a Paks:

a vezetést egy szöglet eredményezte, majd egy tanítani való kontra végén született meg a második gól. A folytatásban a hazaiak többször is növelhették volna a különbséget, de az eredmény nem változott.