Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A Ferencváros házigazdaként 1-1-es döntetlent játszott a Paks csapatával a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójának augusztus 12-i, szombati mérkőzésén, így a debreceni pontvesztést követően ismét nem sikerült nyernie Thomas Doll csapatának. A címvédő Budapest Honvéd a Bozsik Stadion egygólos hátrányból felállva 2-1-re legyőzte az Újpestet, míg a Puskás Akadémia közel járt ahhoz, hogy megszerezze az első sikerét, de a DVTK az utolsó percekben egyenlített a (2-2) a heves esőzés miatt rövid időre félbeszakadt mérkőzésen.

Padlón maradt a Fradi

A labdabirtoklásban és a kapura lövésekben is megmutatkozott a Ferencváros fölénye az első félidőben, de csak

a szünet előtt tudta megszerezni a vezetést Varga Roland szöglet utáni góljával.

Az FTC csatárának ez már a nyolcadik találata volt tétmérkőzésen az idei szezonban.

Hahn János gólja pontot ért a Groupama Arénában a Paksnak Forrás: Origo

A második felvonásban bátrabban futballoztak a paksiak, ezért sokkal kiegyenlítettebbé vált a játék, több lehetőségük volt a kapu előtt, és

a 60. percben Hahn János révén sikerült is egyenlítenie.

A folytatásban is a vendégek játszottak veszélyesebben, de több gól már nem született.

Korán vezetést szerzett az Újpest Zsótér révén,

sőt az előző szezonban még a kispestieket erősítő futballista könnyedén tovább növelhette volna az előnyt, de nyolc méterről gyakorlatilag az üres kapu mellé passzolt. A folytatásban feljött a Honvéd, de Baráth révén csak kapufáig jutott.

Davide Lanzafame, a Honvéd játékosa (b) és az újpesti Litauszki Róbert a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójában játszott Budapest Honvéd - Újpest FC mérkőzésen a kispesti Bozsik Stadionban Forrás: MTI/Czagány Balázs

A fordulást követően a hazaiak kerültek fölénybe, és több helyzetet is kialakítottak, végül a továbbra is kiváló formában futballozó

Lanzafame egyenlített, majd a csapatkapitány Kamber egy pontrúgás után talált be.

A hajrában a lila-fehérek óriási rohamot indítottak az egyenlítésért, de elképesztő helyzetek maradtak ki, mindhárom pont Kispesten maradt.

A Haladás két góllal legyőzte az újoncot

Az egy-egy győzelemmel álló csapatok találkozóján a keretből kikerült Halmosi Pétert nélkülöző Haladás kezdett jobban, az újonc balmazújvárosiak kontrákból próbálkoztak. A soproni "albérletben" lévő szombathelyiek

Williams büntetőjével szereztek vezetést,

ez volt a csapat második találata a szezonban. A hajdúsági együttes rákapcsolt, és több gólhelyzetet is kialakított, ám a 41 éves Király Gábor rendre hárított.

Térfélcsere után élénk mezőnyjáték folyt a pályán, mígnem egy pontos középre adásból

Williams megduplázta a hazaiak előnyét. Vajda remek szabadrúgásból szépített, majd Jagodics egy közeli fejessel biztosította a szombathelyiek idénybeli második győzelmét.

A Haladás legutóbbi kilenc bajnokijából a másodikat nyerte meg, az újonc Balmazújváros pedig április óta először kapott ki idegenben.

A Vasast meglepte a Mezőkövesd

A Vasas kezdett jobban, azután kiegyenlítettebbé vált a játék. Lehetőségekből a fordulónak a negyedik helyről nekivágó Vasasnak jutott több, de a tabellán négy forduló után az ötödik pozíciót elfoglaló Mezőkövesd is szerezhetett volna gólt jobb helyzetkihasználással.

A fordulást követően a legnagyobb izgalmat az keltette, hogy

Keita az 53. percben összeesett a félpályánál, az eszméletvesztésből szerencsére magához tért,

s ápolás után folytatni tudta a mérkőzést, igaz, később lecserélték. Egy perc híján egy órája futballoztak a csapatok, amikor vezetést szerzett a Vasas:

Kulcsár lőtt hatalmas gólt a bal felső sarokba az ötös sarkáról.

A hazaiak továbbra is támadó szellemben játszottak, de már nem találtak be, a Mezőkövesd pedig váratlanul egyenlített:

szögletet követően Pillár küldte kapura a labdát, s bár Kamenár hárított, a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a labda túljutott a gólvonalon.

A vendégek szerencsésnek nevezhető pontmentéssel távoztak a Vasas otthonául szolgáló Szusza Ferenc Stadionból.

A vihár után Pintér Attila idegeskedhetett

A Diósgyőr 2-2-es döntetlent játszott az élvonalba idén visszajutott Puskás Akadémia csapatával a heves esőzés miatt kis időre félbeszakadt mérkőzésen.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés:

előbb Heris használta ki, hogy a rosszul kimozduló diósgyőri védők között váratlanul helyzetbe került, majd Makrairól pattant be a labda a vendégek kapujába, amikor Hegedüs kapus egy hazagurítás után túlságosan sokat várt az előreíveléssel.

Ulysse Diallo (b) és Szécs Márk (j, hátul), Puskás Akadémia játékosai, valamint a diósgyőri Dejan Karan (b2) és Óvári Zsolt (j, elöl) a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Később jórészt a mezőnyben folyt a játék, küzdöttek egymással a csapatok, helyzetek inkább az időnként szépen játszó Diósgyőr előtt adódtak, de nem tudott élni a lehetőségekkel. A fordulás után élénk volt a játék, felváltva jöttek a helyzetek, majd

a 66. percben villámlás és heves eső miatt félbeszakadt a mérkőzés.

Részben elment a világítás, elromlott az eredményjelző, de mintegy negyedóra elteltével folytatódhatott az összecsapás.

Nyolc perccel később

Prosser használt ki egy pontos kiugratást, ezzel a Puskás Akadémia jutott ismét vezetéshez, Vela azonban a hajrában pontot mentett a DVTK-nak.