Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójában az éllovas Bayern München kiszenvedte az újonc VfB Stuttgart otthonában a sikert (0-1), a kört megelőzően második helyen álló Schalke 04 egy pontot megmentett a Frankfurt ellen (2-2), míg az 1. FC Köln megszerezte az első győzelmét a bajnokságban a Wolfsburg 1-0-s legyőzésével.

A Bayern München stuttgarti vendégjátékának első félideje kiegyenlített játékot hozott, a bajor sztárcsapat sem a labdabirtoklásban, sem a kapura lövések számában nem tudott nagy fölényt kialakítani.

A második játékrészben már rákapcsolt a Bayern, a Stuttgartnak próbálkozásai sem igazán voltak. A fölénynek végül a 79. percben lett meg az eredménye, amikor

Kingsley Coman passzát követően Thomas Müller lőtt gólt. A 93. percben tizenegyeshez jutott a Stuttgart, de Chadrac Akolo elhibázta,

így ha nem is könnyen, de nyert Jupp Heynckes csapata, amely már 11 ponttal vezet.

Cserék

A Schalke 04 megint a padlóról állt fel, a Frankfurt a 82. percben még kétgólos előnyben volt hazai pályán, de Breel Embolo előbb szépített, majd

Naldo a 95. percben állította be a 2-2-es végeredményt.

A forduló legboldogabb csapata egyértelműen az 1. FC Köln, amelynek

17 mérkőzés kellett ahhoz, hogy megszerezze az első sikerét a bajnokságban.

A kölni csapat Christian Clemens 67. percben lőtt góljával győzte le a Wolfsburgot.

Bundesliga, 17. forduló
Köln–Wolfsburg 1–0 (Clemens 67.)
Werder Bremen–Mainz 2–2 (Bargfrede 2., Belfodil 17., ill. Quaison 70., Frei 93.)
Eintracht Frankfurt–Schalke 2–2 (Jovics 1., Haller 66., ill. Embolo 82., Naldo 95.)
Augsburg–Freiburg 2–3 (Finnbogason 1., 91., ill. Günter 20., Petersen 48., 66.)
Stuttgart–Bayern München 0–1 (Müller 79.)