Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Az Európa-liga negyeddöntőinek első mérkőzésein Gulácsi Péter csapata, a német RB Leipzig 1-0-ra nyert a francia Olympique Marseille ellen , az angol Arsenal az orosz CSZKA Moszkvát 4-1-re ütötte ki, a Lazio az osztrák Red Bull Salzburgnak lőtt négyet (4-2), míg a spanyol Atlético Madrid a portugál Sporting CP-t verte könnyedén 2-0-ra csütörtökön.

Gulácsi lehúzta a rolót, Leipzig-előny

A Marseille lipcsei vendégjátéka kiváló hangulatban kezdődött, a szurkolók már a találkozót megelőzően gondoskodtak a megfelelő körítésről.

Érdekesség, hogy a vendégek kezdőcsapatában kapott helyett Boubacar Kamara, aki a 18 évével és 4 hónapjával a második legfiatalabb El-negyeddöntőben pályára lépő labdarúgó lett. A csúcsot Laurent Roussey tartja, aki két hónappal volt fiatalabb az 1980-as St-Etienne-ben.

Ami a mérkőzést illeti, a 8. percben máris a magyar kapus volt főszerepben, Payet jobb oldali beadását az ötösről Mitroglu pörgette kapura, de a jobb alsóba tartó labdát bravúrral védte Gulácsi. Az első negyedóra végén Mitroglu már a kapuba lőtt, apró szépséghiba, hogy előtte lökött és kezezett is. A félidő felénél a német csapat is megvillant, előbb Keita lövése után a fiatal Kamara mentett, majd Forsberg beadása után

Konaté fejelt két méterről kapu fölé, így még mindig maradt a gólnélküli döntetlen. A 26. percben Forsberg kezezett a tizenhatoson belül, de megúszta.

Az első félidő folytatása mezőnyjátékot hozott, kevés helyzettel, de hatalmas küzdelemmel, egészen a 42. percig, ekkor Bouna Sarr lőtt ollózva a lécre oldalt fekve. Ami az egyik oldalon nem ment be, az a másikon igen:

Gulácsi két nagy védése után jött a lipcsei kontra, amely végén Timo Werner fejezte be szépen a támadást.

A második félidő első tíz perce helyzetek nélkül telt el, majd előbb Ocampos jobbal milliméterekkel tekert félmagasan a bal sarok mellé, nem sokkal később Payet nem hibázott sokat tizenhat méterről.

André Zambo Anguissa, az Olympique Marseille játékosa (b) nem tud gólt szerezni Gulácsi Péter, az RB Leipzig kapusa (j2) ellen a labdarúgó Európa-ligában Lipcsében 2018. április 5-én Forrás: MTI/AP/Jens Meyer

A folytatásban a lipcsei együttes okosan játszott, vagy úgy is lehet fogalmazni, hogy nagyon leült az összecsapás. Ezt érezte mindkét vezetőedző, és sorozatos cseréket eszközöltek. A 78. percben jött is a helyzet,

Werner-lövés közben blokkolt az ötös jobb sarkánál a becsúszó Gustavo,

hatalmasat mentve. A hajrában Ocampos még ollózot egyet kapu fölé, de a lényegen nem változtatott, Gulácsi Péter csapata egygólos előnnyel utazhat a marseille-i visszavágóra.

Dörrentek a londoni ágyúk

Az Arsenal nagyon bekezdett a CSZKA Moszkva ellen.

A londoniak már a 9. percben vezettek Aaron Ramsey góljával

úgy, hogy a walesi már pár perccel korábban is betalált, de les címén a játékvezetők nem adták meg azt a gólt.

Az első negyedóra végén egyenlített a moszkvai csapat,

Alekszandr Golovin egy remek szabadrúgással vette be Petr Cech kapuját,

majd kis híján Ahmed Musa is betalált egy perccel később, de az oldalhálóba lőtt.

A rövid megingás után újra magához ragadta a kezdeményezést az Arsenal,

előbb az Özil által kiharcolt tizenegyest lőtte be Lacazette, majd Ramsey emelte át sarokkal Akinfejevet, és Lacazette is meglőtte a maga második gólját

még az első félidőben, ezzel utolsó 13 EL-meccsén már tízedik alkalommal volt eredményes, de ez a dupla volt az első az Arsenal színeiben.

Az Arsenal simán verte az orosz CSZKA Moszkvát Forrás: AFP/Ian Kington

A második félidőben a CSZKA szerzett egy lesgólt, majd Lacazette hibázott Iwobi átadása után a kapu torkából. Az utolsó negyedórában

Ramsey tehette volna teljessé mesterhármasát, de a kapufát találta el.

A folytatásban még Akinfejev hozott össze magának egy sárgát időhúzásért háromgólos hátrányban, de az eredmény már nem változott, az Arsenal kényelmes előnnyel utazhat a moszkvai visszavágóra.

Négy Lazio-gól, simán nyert az Atlético

A Lazio nagyon gyorsan, már

a 8. percben vezetést szerzett a bosnyák Senad Lulic révén. Fél óra elteltével jött az egyenlítés, elég fura körülmények között.

A játékvezető utólag fújta be a tizenegyest a Salzburgnak, pedig már hosszú másodpercek óta ment a játék Basta kisebb kézimunkája után, mindezt videobíró nélkül, mert az ugye nincs az EL-ben. A büntetőt Valon Berisha magabiztosan lőtte be. Nem csoda, hogy ezt követően paprikássá vált a hangulat mérkőzésen, főleg, hogy a másik oldalon két lerántást sem vett észre a román Ovidiu Hațegan.

Négyszer örölhetett a Lazio a Salzburg elleni El-meccsen Forrás: AFP/Tiziana Fabi

A második félidőt is hatalmas elánnal kezdte a Lazio, így nem volt meglepő, hogy

a 49. percben Marco Parolo góljával már újra a római együttesnél volt az előny.

Azonban itt még nem volt vége a gólözönnek: előbb a 71. percben a csereként beálló

japán Takumi Minamino második labdaérintéséből 2-2-re alakította a mérkőzést, majd három perccel később az ugyancsak csere Felipe Anderson

harmadszorra is vezetést szerzett a Laziónak. A 77. percben pedig

Ciro Immobile is megvillant, beállítva a 4-2-es végeredményt.

Az Atlétcio Madrid is elég simán nyert, az első félidő elején és a végén is hatalmasat hibázott a Sporting védelme.

Ezt előbb Koke, majd Antoine Griezmann használta ki.