A labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójának nyitómérkőzésén a DVSC 1-1-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladással a debreceni Nagyerdei Stadionban.

A DVSC az első hat fordulóban kilenc pontot szerzett, a negyedik helyről várta a fordulót. A Loki a legutóbbi három mérkőzésén nyeretlen maradt. A Nagyerdei Stadionban három mérkőzést vívott eddig az OTP Bank Liga őszi idényében, a Diósgyőrt legyőzte, a Mezőkövesddel és az MTK-val döntetlent játszott. Pályaválasztóként április 28. óta veretlen, 2018-ban csak az első, a Balmazújváros elleni találkozóján nem szerzett pontot. A Haladás visszacsúszott a tabellán, miután a legutóbbi négy fordulóban csupán három pontot szerzett. Idegenbeli mérlege sem volt fényes, április 14. óta mind a hat vendégként játszott bajnokiját elveszítette.

Tőzsér Dániel az első félidőben több ziccert is kialakított a társainak Forrás: dvsc.hu

A DVSC lendületesen kezdte a mérkőzést. Takács Tamás már a második percben helyzetbe került, az éles szögből leadott lövését azonban Király Gábor vállal hárította.

Egy perccel később Tőzsér Dániel kiugratásával Könyves Norbert lépett ki ziccerben, azonban Király lábbal védeni tudott.

A 11. percben már a második ziccerét hagyta ki a Loki, amely valósággal nekiment a Haladásnak. Varga Kevin futott el a baloldalon, két befele cselt követően tisztára játszotta magát, majd amikor már csak Királlyal állt szemben nyolc méterről fölé lőtt. A 21. percben góllá érett a debreceni fölény. Tőzsér jobboldali szögletét Jagodics Márk szorításában Takács fejelte három méterről a léc alá (1-0).

Öt perccel később növelhette volna az előnyét a DVSC. Tőzsér szerzett labdát a szombathelyi tizenhatos előtt, egy körömpasszal ziccerbe hozta Bódi Ádámot, aki hét méterről kapu fölé lőtt. A folytatásban is a Loki uralta a mérkőzést, igaz Herczeg András életét nehezítette, hogy az első félidőben két szélső védőjét is le kellett cserélnie sérülés miatt. Barna Szabolcs egy ütközés után vált ki a játékból, Erik Cikos pedig rúgást kapott Németh Milántól.

A 42. percben a semmiből egyenlített a Haladás.

Egy előrevágott labdát a harcos Priskin Tamás megtolta Mészáros Norbert mellett, majd 11 méterről kapura lőtt. A blokkolni igyekvő Kinyik Ákos lábán megpattant a labda, ami így átszállt Nagy Sándor kapus fölött (1-1).

Az első félidő utolsó perceiben újra megszerezhette volna a vezetést a DVSC, azonban a gólszerző Takács Tamás egymás után két óriási ziccert is kihagyott, és Király Gábor is bravúrral védte Tőzsér Dániel szabadrúgását, így döntetlennel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

Az első félidőben Király Gábor tartotta meccsben a Haladást Forrás: haladas.hu

A második félidőt a Haladás kezdte jobban.

Gaál Bálint átadása után Schimmer Szabolcs tört be a tizenhatoson belülre, megcsinált egy befele cselt, majd 12 méterről lőtt, a labdája azonban pár centivel elkerülte a jobb felső sarkot. Két perccel később újabb Haladás-helyzet maradt ki. Jagodics csúsztatása után Mészáros Karol lőtt 12 méterről, Nagy Sándor azonban kitenyerelte a labdát. Az 58. percben a DVSC is veszélyeztetett. Előbb Tőzsér csavart kapura egy jobboldali szögletet, azonban Király résen volt és kitenyerelte a labdát, a kipattanóból Bódi Ádám próbálkozott 17 méterről, de a veterán kapus magabiztosan fogta a lövést.

Tíz perccel később újabb debreceni ziccer maradt ki.

Bódi védők mögé bepasszolt labdájára Könyves érkezett mélységből, majd hat méterről a kapu mellé pörgetett. A 71. percben újra Nagy Sándor következett. A debreceni kapus a jobb felső sarokból szedte ki Németh Márió 14 méterről megeresztett bombáját.

A 78. percben meccslabdát rontott a Loki.

Ferenczi János baloldali beadására Könyves érkezett középen, azonban négy méterről a kapu fölé belsőzött.

A 86. percben ennek ellenére is megnyerhette volna a meccset a DVSC. Bódi körömpassza után a svájci Albion Avdijaj került helyzetbe, de nyolc méterről a kapu fölé bombázott.

Herczeg András csapatának gólokkal kellett volna nyernie a Haladás elleni mérkőzést. Forrás: dvsc.hu

Az utolsó percekben már egyik csapat sem tudott komoly helyzetet kialakítani, így maradt az 1-1-es döntetlen. A DVSC 2014 decembere óta pályaválasztóként csupán egyszer, 2017 tavaszán tudott nyerni a szombathelyiek ellen.