Mert egyébként tényleg nem volt csúnya, ahogy lerázta magáról a védőket, megcsinálta a cselt, majd bevarrta a hosszú felsőbe. És még a hó is szépen esett a liverpooli estében. De ez olyan gól volt, amilyenből a Liverpool csodálatos szezont futó támadója havonta lőtt egyet, és ennyi erővel jövőre Sallai Roland vagy Kleinheisler László is kaphatná a görögnek rúgott góljáért. De félre a fanyalgással, igazuk van, tetszettünk volna szavazni, ahogy azt az egyiptomiak tették!
Miután a szurkolók szavazatai döntöttek, nyilvánvaló volt, hogy a legnépesebb országok és a leghíresebb játékosok vannak előnyben. Ha Lionel Messi gólja picivel különlegesebb, akkor ő is versenyben lehetett volna, így viszont a tavalyi évben hatalmasat menő Szalah nyert, akiért meg van őrülve Egyiptom, így nem csoda, hogy a csatár besöpörte a voksok 38 százalékát. Második lett a népszerűségi listát mostanában egyedül vezető Cristiano Ronaldo (22 százalék), harmadik pedig egy másik népes ország, Brazília szülötte, Giorgian de Arrascaeta végzett (17 százalék).
És akkor arról nem is beszéltünk, hogy Ronaldo egy BL-negyeddöntőben, Gareth Bale pedig egyenesen a BL döntőjében ollózott fantasztikus gólt. Riley McGree gólja Olivier Giroud tavaly győzelmet érő sarkazását idézte, a görög Lazaro Krisztodulopulosz, a portugál Ricardo Quaresma, vagy a francia Benjamin Pavard pedig csak egyszerűen látványosabb gólt szerzett.
És akkor a díj 2009 óta íródó történetének eddigi fantasztikus győzteseiről még nem is szóltunk: Ronaldo, Hamit Altintop, Neymar, Zlatan Ibrahimovic, Wendell Lira, Faiz Subri, vagy az említett Giroud fényéveket ver Szalah góljára.
Amiről még egyszer hangsúlyozzuk: nem csúnya. Csak éppen nem egy olyan gól, amire bárki is emlékezni fog akár egy hét múlva is.