A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 16. fordulójában az egyaránt a kiesés ellen menekülő Haladás és Diósgyőr csatáján nem született döntés (1-1), a Kisvárda meglepetésre 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát, az Újpest döntetlent játszott Mezőkövesden (0-0), míg a Debrecen fontos három pontot szerzett az MTK otthonában (0-1).

A szombathelyi találkozó első perceiben érződött, hogy mindkét csapat számára inkább az az elsődleges cél, hogy ne veszítse el a kiesési rangadót, fő a biztonság. A jó védekezések miatt pedig nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, főleg a DVTK zárta jól a területeket.

Az első komolyabb lehetőségre a 22. percig kellett várni, ekkor a vendégek játékosa,

Szabó Bence 12 méterről a felsőlécet találta el, a labda pedig épphogy, de a gólvonal előtt pattant le.

A 31. percben újra a Diósgyőr veszélyeztetett, Florent Hasani távoli szabadrúgását szépen védte Rózsa Dániel.

A 36. percben újra előnybe kerülhetett volna a DVTK, de

Tajti mátyás hiába próbált kapura lőni 11 méterről, a kapujából kifutó Rózsáról oldalra pattant a labda.

Egy-két távoli próbálkozás még volt a hátralévő időben, de gól nem esett az első félidőben, amelyben a miskolci együttes állt közelebb a vezetéshez.

Nagyot csatázott egymással a Haladás és a DVTK Forrás: dvtk.eu

A második játékrészre teljesen más felfogásban érkezett a Haladás,

a szombathelyi csapat a támadásokra helyezte a hangsúlyt. Ám előbb Ofosu lövése tévesztett célt, majd Németh Márió lövése pattant le a védőről, és hiába reklamáltak a hazaiak büntetőt, Andó-Szabó Sándor játékvezető szerint nem volt az.

Ennek ellenére a DVTK került előnybe a mérkőzésen,

a 64. percben Szabó passza után Hasani 14 méterről ballal laposan a bal alsó sarokba lőtt.

Ám a Haladás nem adta fel, és hat perccel később már válaszolt is:

Jurij Habovda öt méterről kapásból lőtt a jobb felsőbe.

A gyors gólváltás után a meccsre kilátogató 2214 néző már csak lehetőségeket láthatott – a hajrában Jagodics Zoltán nyerhette volna meg a meccset a Halinak –, így 1-1-es döntetlennel zárult a kiesési rangadó, amely egyértelműen a Haladásnak rosszabb, ha csak a tabellán elfoglalt helyezéseket nézzük, mivel így a szombathelyi együttes maradt az utolsó helyen.

Debrecen egy góllal legyőzte az MTK-t

Az MTK Budapest hazai pályán 1-0-ra kikapott a Debrecen együttesétől a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában szombaton.

OTP Bank Liga, 16. forduló:
MTK Budapest-Debreceni VSC 0-1 (0-1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1758 néző, v.: Bogár
gólszerző: Varga K. (11.)
sárga lap: Szelin (32.), Gera (37.), illetve Nagy S. (81.), Jovanovic (90.)

MTK Budapest: Kicsak - Baki (Kulcsár, 73.), Pintér, Balogh Bé., Szelin - Vass Á. - Gera, Schäfer, Bognár I. (Vogyicska, 85.), Farkas B. (Kanta, 67.) - Lencse

Debrecen: Nagy S. - Kusnyír (Kinyik, 23.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Varga K., Haris, Csősz, Bódi - Avdijaj (Takács T., 61.), Szécsi (Jovanovic, 79.)

A mérkőzés elején az MTK ragadta magához a kezdeményezést, így

a 11. percben kissé váratlanul szerezte meg a vezetést a Debrecen:

egy kontratámadás végén Varga Kevin lőtt magabiztosan a kapuba.

A folytatásban mind a két oldalon akadtak lehetőségek, de a fővárosiaknál Artem Kicsak, míg a debrecenieknél Nagy Sándor több nagy védést is bemutatott.

A fordulás után hiába játszott mezőnyfölényben a hazai együttes, erejéből leginkább távoli lövésekre futotta, ezek pedig csak elvétve találták el a vendégek kapuját. Egy óriási egyenlítési lehetősége így is akadt az MTK-nak, Jevhen Szelin azonban közelről a kapufát találta el a 69. percben. Tíz perccel később Varga lövése is a kapufáról pattant kifelé, így az eredmény nem változott, a Debrecen 1-0-ra nyert, és pontszámban beérte az MTK-t a bajnokságban.

Budapest, 2018. december 1. Lencse László, az MTK, valamint Pávkovics Bence és Nagy Sándor kapus, a DVSC játékosai a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában játszott MTK Budapest - Debreceni VSC mérkőzésen 2018. december 1-jén Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

A hajdúsági csapat a győzelemmel megszakította hatmérkőzéses idegenbeli nyeretlenségi sorozatát, és 2010 májusa után ismét nyert az MTK pályaválasztása mellett.

Szeptember óta először nyert a Kisvárda

Az újonc Kisvárda egygólos győzelmet aratott szombaton a vendég Puskás Akadémia felett a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában. A hazai csapat szeptember 15-e óta először tudott nyerni, azóta hat vereség és egy döntetlen volt a mérlege, míg a Puskás Akadémia ebben az idényben továbbra is nyeretlen idegenben.

Kisvárda Master Good-Puskás Akadémia FC 1-0 (1-0)
Kisvárda, 1090 néző, v.: Iványi
gólszerző: Horváth Z. (35.)
sárga lap: Beriosz (30.), Horváth Z. (32.), Vári (57.), illetve Knezevic (29.), Osváth (40.), Hegedűs J. (90.)

Kisvárda: Felipe - Lukjancsuk, Beriosz, Ene, Vári B. - Karaszjuk, Protic (Hei, 79.) - Ilic (Melnik, 68.), Milevszkij, Sassá - Horváth Z. (Negrut, 84.)

Puskás Akadémia FC: Danilovic - Osváth (Arabuli, a szünetben), Szolnoki, Hegedűs J., Poór, Trajkovski (Szakály P., 82.) - Urblík, Varga J., Mioc - Kiss T. (Latifi, 72.), Knezevic

Az első félidő nagyobb részében a középpályán folyt a játék a fagyos, csúszós talajon, helyzeteket sokáig nem láthatott a közönség.

A vezető gól megszerzése után a Kisvárda továbbra is jól védekezett, az első igazi Puskás-lehetőségre a 46. percig kellett várni,

de Felipe lábbal hárított.

A szünet után aztán már többször zavarba hozták a hazai védelmet a vendégek, de ha más nem is, a sérülten védő brazil kapus mindig a helyén volt. A Kisvárda kontratámadásokra rendezkedett be, többször is megindult, de a kulcspasszokba rendre hiba csúszott. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadott a Puskás, a házigazdák pedig hősiesen küzdöttek előnyük megtartásáért, s végük utóbbiak jártak sikerrel.

Először veszített pontokat az Újpest Mezőkövesden

A Mezőkövesd hazai pályán gól nélküli döntetlent ért el az Újpest ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának szombati játéknapján. Az Újpest korábban mind az öt, Mezőkövesden játszott élvonalbeli bajnokiját megnyerte, így először veszített pontokat a borsodi városban.

Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC 0-0
Mezőkövesd, 1256 néző, vezeti: Berke
sárga lap: Drazic, illetve Beridze (52.), Ristevski (62.)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Szalai A., Silye - Cseri (Mevoungou 81.), Meszhi, Vadnai - Vajda (Szakály D. 92.), Molnár G., Drazic

Újpest: Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic - Sankovic, Onowo - Nwbodo (Nagy D. 66.), Zsótér (Lukács 62.), Beridze (Diallo 91.) - Novothny

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, szinte azonnal vezetéshez juthattak volna, ám kihagyták helyzetüket. A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán, a félidő közepén viszont egyértelműen a vendégek játszottak veszélyesebben. Gól azonban nem született sem ekkor, sem a folytatásban.

A második játékrész lényegesen több eseményt tartogatott az elsőnél, számos gólszerzési lehetőség adódott mindkét kapu előtt. A legnagyobbat az 59. percben a Mezőkövesd hagyta ki, amikor Molnár büntetőt hibázott. A helyzetek ellenére végül egyetlen gól sem született, így a feleknek be kellett érniük egy-egy ponttal.