Megyeri Balázs 28 évvel ezelőtt, 1990. március 31-én született. Ötévesen került a budapesti Goldball csapatához, ott sajátította el a labdarúgás alapjait.
Balázs már az első edzésre úgy jött le hozzánk, hogy kapus szeretne lenni"
- emlékezett vissza a kezdetekre Megyeri első edzője, Kovács István. „Az első tornán aztán az egyik meccs végén, amikor már 3-0-ra vezettünk,
be akartam őt cserélni, de megfordult, a kispadon és azt mondta, nem szeretne játszani, mert fél, hogy gólt kap.
Idővel aztán egyre bátrabb és ügyesebb lett, megtanulta az alapokat, a hozzáállása példaértékű volt, rengeteget fejlődött az évek során."
Túl is nőtt az utánpótlás-nevelő klubon,
2003-ban a Ferencvároshoz igazolt.
Négy évet játszott a zöld-fehér csapatban, a korosztályokat végigjárva, mígnem 2007-ben az angol Bristol City elvitte próbajátékra, majd leigazolta.
Egy évet töltött a nagy múltú egyesületnél, ennyi idő is elég volt ahhoz, hogy az akadémiai U18-as csapatától a felnőtt együttes kispadjáig verekedje magát, és a klub második számú kapusává váljon. Kizárása után ekkor a Ferencváros az NB II-ben próbálta kivívni a feljutást, azonban kapusgondjai akadtak, így profi szerződést kínáltak Megyerinek, aki visszatért az Üllői útra.
Az ő védéseinek is köszönhetően a Fradi megnyerte a másodosztályt, a következő NB I-es szezont pedig első számú kapusként játszotta végig.
Év végén a görög Olympiakosz hívására ismét külföldre igazolt.
Hároméves kontraktust írt alá a görögökkel, debütálása pedig jól sikerült, csapata 3-1-re legyőzte az AÓ Kavalát. Első szezonjában viszont csak tartalékkapusként számítottak rá, mindössze három meccsen kapott szerepet, hiszen a rangsorban ekkor még egy Európa-bajnok, hazájában 11 bajnoki címet szerző ikon állt előtte. A 2011/2012-es bajnokság viszont igazi áttörést hozott a számára.
Visszavonult a görög kapuslegenda Nikopolidisz, és bár a pireusziak akkori edzője, a most a Barcelonát irányító
Ernesto Valverde eleinte Franco Costanzónak szavazott bizalmat, egy hatalmas hiba utána a Borussia Dortmund elleni idegenbeli BL-meccsen Megyeri védhetett.
Bár a találkozót csapata elveszítette 1-0-ra, a későbbiekben is az ő nevével kezdődött az összeállítás. A folytatásban minden fronton remekelt: a görög bajnokságban és a kupában is rendkívül jó teljesítményt nyújtott, és aranyérmes lett. Tizenöt bajnoki mérkőzésen nem kapott gólt, és minden meccset figyelembe véve mindössze tizennégyszer mattolták,
emiatt a szezon legjobb kapusa lett Görögországban.
A Bajnokok Ligájában nyújtott kimagasló teljesítményére pedig a külföldi topcsapatok is felfigyeltek már.
A következő évad viszont már nem sikerült ilyen pazarul, Valverde távozása után pedig egyre inkább a kispadra szorult. 2015-ben aztán az érzelmeire hallgatott, így nem tudott ellenállni a Getafe hívószavának, amely utólag rossz döntésnek bizonyult.
Hrutka János, a játékos menedzsere szerint viszont az ehhez hasonló eseteket nem lehet felróni hibaként a labdarúgóknak.
Minden futballistának megvan az álma, hogy hol szeretne leginkább játszani, Balázsnak Spanyolország volt az.
Ernesto Valverde miatt már az Olympiakosznál megtanult spanyolul, így nyelvi nehézségei sem akadtak, imádja a déli mentalitást, az embereket, a kultúrát, és ki ne szeretne Madridban élni, de sajnos nem igazán kapott lehetőséget."
Való igaz, Megyeri csupán két kupameccsen védett, a bajnokságban be sem mutatkozott. A folyamatos fejlődés érdekében muszáj volt olyan csapatot találnia, ahol játszik is,
2016 nyarán így került a Bundesliga 2-es Greuther Fürth együtteséhez.
"Az első év nagyszerűen sikerült, 34 bajnokiból 32-n is Balázs védett, csapatkapitány lett és a Kicker osztályzatai alapján a mezőnyjátékosok és a kapusok együttes rangsorában a Bundesliga 2. ötödik legjobb játékosa volt a 2016/2017-es szezonban"
- elevenítette fel menedzsere a debütáló német másodosztályú évadot.
A Fürthnél történt edzőcsere azonban nem jött jól a kapusnak, az új horvát szakemberrel, Damir Buriccsal nem találta a közös nevezőt, csupán epizódszerep jutott neki a következő bajnokságban, miután az első 9 fordulóban még minden percet a pályán töltött a kapitányi szalaggal a karján. Nyáron azonban ismételten új csapat után kellett néznie Megyerinek, Hrutka János pedig elárulta, csupán nüánszokon múlt egy hatalmas lehetőség.
A Young Boys együttesével mindenben megegyeztünk, voltunk orvosi vizsgálaton, minden adott volt a váltáshoz. Kezdőnek akarták Balázst, aki így a Bajnokok Ligájában bizonyíthatott volna az ősszel, hiszen a svájciak főtáblára jutottak.
A Fürth viszont sajnos bekavart. Addig ugyanis nem voltak hajlandóak elengedni őt, amíg nem igazolnak egy harmadik (!) számú kapust a helyére, és mivel nem kapkodtak - nyilván nagyon nehéz találni egy valamire való 3. hálóőrt Németországban, lecsúsztunk a Young Boysról."
Megyerinek karrierjében így már sokadszor kellett egyet hátralépnie, bízva abban, hogy aztán majd kettőt előrehaladjon,
bár a görög Atrómitoszba való igazolása egyelőre remekül sült el.
Az együttes 13 fordulót követően a PAOK mögött második a tabellán, a magyar kapus pedig egyik legjobbja a csapatnak.
Olyannyira, hogy már hat kapottgól-nélküli meccsnél jár,
eddigi 125 felnőtt meccsén pedig 43%-os a clean sheet-mérlege.
Csak összehasonlításképpen néhány európai kapus statisztikája:
Manuel Neuer (200/415, 48%)
Moraes Ederson (61/128, 48%)
Alisson Becker (46/95, 48%)
Gianluigi Buffon (319/685, 47%)
Petr Cech (231/513, 45%)
Thibaut Courtois (123/290, 42%)
Iker Casillas (228/605, 38%)
David De Gea (110/308, 36%)
Gianluigi Donnarumma (39/127, 31%)
Marc-Andre ter Stegen (67/222, 30,18%)
Azok közül, akik közel annyit játszottak, mint Megyeri,
a ManCity és a Liverpool kapusa, Edreson és Alisson épphogy megelőzik őt, az olasz Donnarummával és a barcelonai Ter Stegennel szemben viszont tekintélyes az előnye.
Persze a magyar kapus nem a topligákban játszotta meccseit, ettől függetlenül remek mutatóját kár lenne elhallgatni.
Teljesítménye viszont egyelőre nem győzte meg Marco Rossi szövetségi kapitányt, akinél a jelek szerint Dibusz Dénes és Kovácsik Ádám az első- és második számú alternatíva Gulácsi Péter után. De a kispesti Gróf Dávid is kapott már meghívót, Megyeri Balázzsal ellentétben. Íme a magyar kapusok mutatói:
Dibusz Dénes (101/247, 40,89%)
Kovácsik Ádám (57/152, 37,5%)
Király Gábor (174/565, 30,79%)
Gulácsi Péter (62/210, 29,52%)
Gróf Dávid (46/161, 28,57%)
Nehéz érzelmek nélkül nyilatkozni ebben a kérdésben, hiszen már legalább tíz éve ismerjük egymást, és több ez szimpla munkakapcsolatnál, nagyon jóban vagyunk
– mondta Hrutka János, majd így folytatta. „Egykori válogatott játékosként pontosan tudom, mit jelent egy futballistának a nemzeti csapat, így büszke lennék, ha Balázs újra megmutathatná magát. A válogatás viszont mindig a kapitány feladata, ő viszi a bőrét a vásárra, így neki kell kijelölnie a keretet. Abban viszont szeretnék hinni, hogy a válogatott mindig és mindenkor a legjobb játékosok privilégiuma, és
biztos vagyok abban is, hogy Megyeri Balázs jelenleg a három legjobb formában lévő magyar kapus egyike."
Marco Rossi korábban elmondta, stábjával negyvenöt-ötven magyar futballistát tartanak szemmel, ebbe alighanem az Atrómitosz légiósa is beletartozik.
Hogy aztán az Európa-bajnoki selejtezőkön számít-e Megyerire a kapitány, az a 2019. márciusi, szlovák és horvát meccset megelőző kerethirdetésnél kiderül.