Az elmúlt negyven év tétmérkőzésein (barátságos mérkőzéseket nem vettük ide) mindössze tizenegy alkalommal fordult elő, hogy a magyar válogatott hátrányba került, mégis megszerezte a három pontot.
1983. március 27.
Luxemburg - Magyarország 2-6
Gólszerző: Reiter (3.), Schreiner (56.), ill. Póczik (31., 58, 71.), Nyilasi (41.), Pölöskei (51.), Hannich (57., büntető)
Az 1984-es Eb-selejtezőben hiába szerzett az akkor sem világverő Luxemburg vezetést Jeannot Reiter révén már 3. percben, végül többek között
Póczik József mesterhármasának köszönhetően 6-2-re nyert a magyar válogatott.
Érdekesség, hogy három héttel később hazai pályán ugyanennyi lett az eredmény Luxemburg ellen a Mészöly-csapat javára. Viszont ez a két siker sokra nem volt elég, Magyarország csak negyedik lett az ötcsapatos csoportban, így nem lehetett ott Franciaországban.
A 2006-os vb-selejtezőben kétszer is hátrányból sikerült felállni Izland ellen, ráadásul
mindkét találkozón Eidur Gudjohnsen szerzett vezetést
az északi csapatnak. Először 2004-ben a Szusza Ferenc Stadionban Gera Zoltán, Torghelle Sándor és Szabics Imre góljának köszönhetően nyert Lothar Matthäus csapata 3-2-re (Gyepes Gábor öngólja jelentette a második izlandi találatot), majd 2005-ben idegenben sikerült megismételni a bravúrt. Az izlandi találkozón Gera Zoltán kétszer is tizenegyesből válaszolt Gudjohnsen vicces körülmények között esett góljára, majd Kristjan Sigurdsson még egyenlített, de Huszti Szabolcs a 73. percben eldöntötte a három pont sorsát. Az már más kérdés, hogy ennek ellenére csak a 4. lett a magyar csapat a csoportban, Horvátország, Svédország és Bulgária mögött.
2004. szeptember 8.
Magyarország-Izland 3-2 (0-1)
G.: Gera (63.), Torghelle (75.), Szabics (80.), ill. Gudjohnsen (39.), Gyepes (78. öngól)
2005. június 6.
Izland-Magyarország 2-3 (1-1)
G.: Gudjohnsen (18.), Sigurdsson (68.), ill. Gera (45., 57. – mindkettőt büntetőből), Huszti (73.)
2015. október 8.
Magyarország–Feröer 2-1 (0-1)
G.: Böde (63., 71.), ill. Jakobsen (11.)
A Ferencváros támadója,
Böde Dániel nagyon fontos pillanatban tudott duplázni
egy iszonyat nehéz mérkőzésen a Feröer-szigetek ellen, ezzel az Európa-bajnokság kapujába lőve a magyar válogatottat. Azóta tudjuk, a norvégok elleni pótselejtezőn sikerült a továbbjutás, a magyar válogatott ott volt, és bravúrosan szerepelt Franciaországban. Visszatérve a Ferörer elleni meccsre, Róaldur Jakobsen a 11. percben szerzett vezetést Bernd Storck csapata ellen, ám a csereként beálló Böde kétszer is eredményes tudott lenni, így hőssé vált a Groupama Arénában.
1984. november 17.
Ciprus-Magyarország 1-2 (1-0)
G.: Foti (28.), ill. Róth (49.), Nyilasi (89.)
Harmadik 1986-os vb-selejtezőjén is hátrányból nyert a magyar válogatott (az osztrákok és a hollandok elleni bravúrról lejjebb olvashatnak), amely három mérkőzés után hat ponttal állt csoportjában, ugyanis ekkor két pont járt a győzelemért. Végül ki is harcolta a válogatott az indulást az 1986-os mexikói vb-re. Ami a találkozót illeti, a csoport leggyengébb ellenfele meglepetésre Kostas Foti találatával szerzett vezetést, de a második félidőben először Róth Antal egyenlített, majd a 89. percben
Nyilasi Tibor eldöntötte a meccset. A Ferencváros legendája a gólt követően az ünneplés alatt majdnem megsérült, miután hatalmasat esett.
1987. május 17.
Magyarország-Lengyelország 5-3 (1-1)
G.: Vincze (39.), Détári (61., büntető, 76.), Péter (66.), Preszeller (83.), ill. Marciniak (27.), Smolarek (53.), Wójcicki (81.)
Az 1988-as Európa-bajnoki selejtezőben Magyarország nyolc meccsén, négy győzelmet és ugyanennyi vereséget ért el, 13 szerzett, és 11 kapott góllal fejezte be a selejtezőt, a csoport harmadik helyén. Ennek ellenére vannak szép emlékek is a sorozatból, ugyanis
a lengyeleket úgy sikerült a Népstadionban öt gólt rúgva megverni, hogy a vendég együttes kétszer is vezetett.
Előbb Vincze István, majd Détári Lajos is egyenlíteni tudott – utóbbi két gólt szerzett –, majd Péter Zoltán és Preszeller Tamás is eredményes tudott lenni.
1984. szeptember 26.
Magyarország-Ausztria 3-1 (0-1)
G.: Nagy (55.), Esterházy (62.), Kardos (78.), ill. Schachner (24.)
45 ezer néző volt kíváncsi az 1986-os vb-selejtező sorozat első mérkőzésére, amelyen
Kiprich József először szerepelt a válogatottban.
Ám, ami talán még ennél is sokkal fontosabb, hogy bár az első játékrészben hátrányba került a magyar válogatott az osztrákok ellen Walter Schachner találatának köszönhetően, a második félidőben fordított Mezey György együttese, méghozzá három gólt szerezve: Nagy Antal, Esterházy Márton és Kardos József volt eredményes. A magyar válogatott pedig a hollandokat és az osztrákokat megelőzve kijutott a mexikói világbajnokságra.
1981. május 20.
Norvégia-Magyarország 1-2 (0-0)
G.: Thoresen (57.), ill. Kiss L. (77., 79.)
A norvégok elleni vb-selejtezőn
Kiss László volt a hős, aki két góllal válaszolt Hallvar Thoresen második félidőben esett találatára.
A magyar klasszis előbb a 77. percben gólt fejelt, két perccel később pedig 17 méterről a kint álló kapus felett a hálóba emelt az elképesztően rossz talajon lejátszott oslói meccsen. Végül kiderült, ez a meccs sorsdöntő volt, ugyanis Mészöly Kálmán együttese az angolokat egy ponttal megelőzve, csoportelsőként jutott ki az 1982-es spanyolországi vb-re, ahol történelmi, 10-1-es sikert aratott El Salvador ellen.
2012. október 16.
Magyarország–Törökország 3-1 (1-1)
G.: Koman (31.), Szalai (50.), Gera (57.), ill. Erdinc (22.)
A 2014-es világbajnokság selejtezőjében Egervári Sándor csapata a 22. percben hátrányba került Mevlüt Erdinc találatának köszönhetően a törökök ellen, de még az első játékrészben összejött az egyenlítés a Puskás Ferenc Stadionban: a 31. percben Koman Vladimir volt eredményes. A második félidőben Szalai Ádám és Gera Zoltán is betalált, utóbbi a Koman által kiharcolt tizenegyest értékesítette.
A magyar válogatott végül a jóval esélyesebb törököket megelőzte,
de csak a harmadik helyen zárt a D csoportban Hollandia és Románia mögött.
2019. március 24.
Magyarország-Horvátország 2-1 (1-1)
G.: Szalai (34.), Pátkai (76.), ill. Rebic (13.)
Az összes bravúros fordítás közül a legfrissebb a vb-ezüstérmes horvátok elleni siker. A világsztárokkal felálló rivális már a 13. percben megszerezte a vezetést Ante Rebic szerencsés góljával. Ekkor sokan azt gondolták, hogy az Eb-selejtezőt a szlovákok ellen 2-0-s vereséggel nyitó
Marco Rossi-csapat akár nagyobb pofonba is beleszaladhat, végül hatalmas bravúrt ért el.
Előbb még az első félidőben egyenlített Szalai Ádám találatával az aranylabdás Luka Modricot is a soraiban tudó horvátok ellen a magyar válogatott, majd a 76. percben Pátkai Máté találatát követően felrobbant a Groupama Aréna.
1984. október 17.
Hollandia-Magyarország 1-2 (1-1)
G.: Kieft (21.), ill. Détári (26.), Esterházy (55.)
A magyar válogatott váratlan sikert ért el a többek között
a Ruud Gullittal, Frank Rijkaarddal és Marco Van Bastennel felálló hollandok elleni vb-selejtezőn. A 2-1-es idegenbeli sikerbe még Varga József kihagyott büntetője is belefért,
míg Andrusch József élete formájában védett. A hazai együttes Wim Kieft fejesével került előnybe a 21. percben, de nem sokkal később Détári Lajos egyenlíteni tudott. A második félidőben csak magyar gól esett, Esterházy Márton okos pöccintése pedig végül világraszóló magyar sikert hozott. A győzelem értékét pedig növelte, hogy Mezey György csapata így kijutott a mexikói vb-re, éppen a hollandokat megelőzve az 5. selejtezőcsoportban.