Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke az ünnepségen rövid beszédében felhívta a figyelmet arra, hogy a Nemzet Sportolójának is megválasztott Buzánszky Jenő a sport területén elért kiváló eredményei mellett egész élete során elkötelezett volt az emberi jogokért és az egyenlő emberi méltóságért. Mivel a gyermekmentő szolgálattal sokat segített a határon kívüli magyar fiataloknak, és tulajdonképpen egész életművével a hazaszeretetet képviselte, a halála előtt fél évvel a sportolók közül elsőként érdemelte ki az Emberi Méltóságért díjat.
Bajkai István országgyűlési képviselő, a testület alelnöke megemlékezésében arról beszélt, Buzánszky Jenő aktív labdarúgó pályafutása után a Magyar Labdarúgó Szövetségben sportvezetőként rengeteget tett az utánpótlás neveléséért, majd élete utolsó szakaszában egy óriási feladatot vállalt magára: azt a célt tűzte ki, hogy tudását és kapcsolatrendszerét az egész kárpát-medencei magyarság javára fordítsa.
"Ekkor is óriásit alkotott, hiszen sportképző műhelyeket hozott létre, ezekhez forrásokat talált, hitet, reményt és erőt adott a fiataloknak, elmondta nekik, miért jó a futball, valamint megmutatta, hogy milyen emberi nagyságot eredményez, ha valaki az életét a sportnak tudja szentelni" - emelte ki Bajkai István, aki szerint Buzánszky élete egy fantasztikus életmű, és mindenkinek példát mutatott szerénységből, alázatból, sportszeretetből és munkából.
"Megtanított bennünket arra, hogy soha nem szabad feladni, és hogy mindig az összmagyarságban kell gondolkodni, mert csak egymás kezét megfogva, segítve és támogatva tudunk fennmaradni itt, a Kárpát-medencében, és így tudunk újabb sportsikereket elérni" - fogalmazott az Aranycsapat Testület alelnöke.
Buzánszky Jenő sírjánál ezután Lomnici Zoltán, Bajkai István, ifjabb Buzánszky Jenő, valamint Molnár Andrea, az Ovi-sport Közhasznú Alapítvány elnöke helyezte el a megemlékezés koszorúit. 2011-ben az Aranycsapat jobbhátvédje hozta létre az Ovi-foci Alapítványt, az Ovi-sport Közhasznú Alapítvány elődjét.