A terjedelmes cikk arról szól, miként született újjá Spanyolországban minden idők legjobb magyar futballistája.
A játékos megszökött a kommunista Magyarországról. Napokat sétált a hegyekben, átkelt Svájcon, és végül Olaszországban telepedett le, ahol hónapokig tésztát evett. Carniglia, a Madrid edzője nem akarta (szerződtetni) őt. Bernabéu azonban utasította az edzőt, hogy hozza őt formába. Sikerrel járt
- írja Tomás González Martín az abc.es oldalon szerdán megjelenő cikke bevezetőjében kissé elnagyoltan, hiszen Puskás nem szökött sehonnan, hanem érvényes útlevéllel hagyta el az országot 1956. november 1-jén a Budapesti Honvéd csapatának tagjaként, a Bilbao elleni BEK-mérkőzésre készülve.
Puskás már szemmel is jól látható súlyfelesleggel érkezett meg az Ibériai-félszigetre, azonban ez sem akadályozta meg őt abban, hogy páratlan képességeinek köszönhetően a Real Madrid korszakos játékosa legyen. Ugyanakkor ennek köszönhette új beceneveit is:
„Ezért becézték Canonazónak (nagyjából Ágyúdörgés) vagy Canoncitónak (Ágyúcskának).
A túlsúlya ellenére tíz méteren fantasztikusan sprintelt, a lövőereje pedig a valaha látott legjobb volt a futballtörténelemben" - írja a lap.
A klub technikai igazgatója, José Samitier nem akarta Puskást. Túlságosan kövérnek tartotta a játékhoz, főleg miután oly sokáig formán kívül volt a hontalan bolyongás miatt
- olvashatjuk, miközben az írás sajnos nem tér ki Östreicher Emil szerepére, aki elnöki tanácsadóként beszélte rá Bernabéut Puskás szerződtetésére.