A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP bank Liga) szombati mérkőzésén a 41. perctől emberhátrányban játszó Mezőkövesd hazai pályán 2-1-re legyőzte a MOL Fehérvárt.

A harmadik helyen álló, és az idény meglepetéscsapataként számon tartott Mezőkövesdre nem várnak könnyű feladatok, Kuttor Attila tanítványainak ugyanis a Fehérvár mellett a Debrecennel és az FTC-vel kell megmérkőzniük az utolsó három fordulóban.

Az újrakezdés óta mélyrepülésben lévő kövesdiek kis híján javítani tudtak szerda este, ám az Újpest elleni idegenbeli meccsükön a 95. percben egyenlített a fővárosi csapat, így a Mezőkövesd a forduló előtt már 10 mérkőzés óta volt nyeretlen. Bár papíron a Fehérvár számára semmilyen tétje nem volt a szombat délutáni mezőkövesdi fellépésnek, Joan Carillo együttese biztosan nem a vereségért utazott borsodi városba.

A meccs elején kiegyenlített volt a labdabirtoklás, de a kapura a Fehérvár játszott veszélyesebben. A vendég együttes kétszer kapu is talált, de Szappanos mindkét alkalommal védeni tudott. Az egészségügyi szünetet követően Zivzivadze 10 méterről lőhetett kapura, de Kovácsik hatalmasat hárított.

A Fehérvár a 29. percben nem hibázott, és megszerezte a vezetést: Hodzic jobb oldal beadása után Futács Márkó az ötösről a jobb felső sarokba fejelt.

Nem sokáig örülhetett azonban a vendég együttes, a 34. percben jött a mezőkövesdi egyenlítés: Farkas jobb oldali beadása után Dino Besirovic a kapu közepébe lőtt az öt méterről.

Itt még közel voltak vége az izgalmaknak az első félidőben.

A 41. percben ugyanis Andrij Neszterov fellökte Kovácsot, és mivel megkapta a második sárga lapját, kiállította Karakó Ferenc.

A hátralévő időben tíz emberrel is veszélyesebb volt a Mezőkövesd, de a szünetre maradt az 1-1.

A Mezkőkövesd nehéz helyzetbe került az első félidőben Forrás: molfehervarfc.hu

Az 52. percben hiába reklamált nagyon hevesen Kuttor Attila büntetőt – sárga lapot is kapott a mezőkövesdi tréner –, amikor Rus fellökte Besirovicot a tizenhatosnál, Karakó továbbot intett. A folytatásban érdekes módon inkább az emberhátrányban játszó Mezőkövesd focizott felszabadultabban, hiába birtokolta többet a labdát a Vidi.

A 77. percben hatalmas helyzetet hagyott ki a Fehérvár, Stopira 11 méterről centikkel a kapu mellé lőtt. A hátralévő időben sem tudta gólra váltani az emberelőnyét a Fehérvár. Sőt a hazai együttes a 91. percben hatalmas ziccert rontott, vagy mondhatjuk, hogy Kovácsik elképesztő bravúrral védett.

Ám itt még nem volt vége a meccsnek, a Mezőkövesd végül nyerni tudott: a 93. percben Berecz lövésdét még blokkolták, de a labda Meszhi elé került, aki a jobb sarokba lőtt 10 méterről.

A Mezőkövesd megszakította a nyeretlenségi sorozatát, és megerősítette a harmadik helyét a tabellán.