"Eddig 73 százalék a Szima-családnál, mintegy 25 százalék az önkormányzat tulajdonában volt.
Mivel az elmúlt években többször is volt súrlódás a két fő tulajdonos között, ezért az önkormányzat inkább az utánpótlásra, Szima Gábor és cégcsoportja a profi futballra koncentrált. Ez most megváltozik
– jelentette ki Papp László polgármester.
A város már ki is jelölte az új klubigaztatót, mégpedig Szabó Péter személyében, aki korábban a DVSC női kézilabdacsapatánál is vezető szerepet vállalt. Az új igazgatóság csütörtökön állhat fel. A vezetésben továbbra is számítanak Róka Gézára, az eddigi cégvezetőre, valamint újólag létrehozzák a szakmai igazgatói tisztséget, amit Tőzsér Dániel fog betölteni.
"Egyértelmű cél, hogy a következő idény végén bajnoki címet ünnepelhessen a DVSC és így visszaszerezze indulási jogát az NB I-ben.
Debrecen városának, az önkormányzatnak a feladata a stabil gazdasági háttér megteremtése
– mondta a polgármester, leszögezve, hogy a városházán nem fognak beleszólni a sportszakmai kérdésekbe, az elvárásokat ugyanakkor meg fogják fogalmazni.
A városvezető kitért a csapat szurkolóira is, akik szombaton igen nehezen viselték a kiesést, közülük többen is gyepen igyekeztek elégtételt venni a játékosokon.
"Természetesen új, minőségi kapcsolatra törekszünk a szurkolókkal is. Egy aktív, rendszeres tájékoztatás mellett informáljuk majd őket, önöket, hogy milyen jövőképet szeretnénk megrajzolni a DVSC számára."
Az immár csak korábbi tulajdonos, Szima Gábor elmondta, hogy hétfőn hívta őt fel Papp László polgármester, akivel tíz perc alatt megegyeztek a hogyan továbbról, azaz a tulajdonrésze átadásáról.
"2001-ben lettem a klub többségi tulajdonosa és elnöke. Akkor még nem volt biztos, hogy a BKV Előre visszalép, alig volt játékosunk, viszont volt 200 millió tartozás. Az olyan, mintha ma 600-700 millió hiányozna. Innen kezdtünk építkezni, az első év nagyon necces volt, aztán jött két bronzérem... és a bajnoki cím, amit követett még hat" – foglalta össze nagy vonalkban a debreceni sikerkorszakot, megkérve egyúttal a város tőkéseit, hogy álljanak a futballcsapat mögé.
"Az összefogás ideje jött el – mondta Kósa Lajos, korábbi városvezető, Debrecen önkormányzati képviselője. – A Loki ugyanúgy a város szimbóluma, mint a Nagytemplom, Szabó Magda, vagy a Csokonai Színház."
Kósa Lajos elmondta, át fogják alakítani a klub szervezeti és működési rendjét, ennek kidolgozása máris folyamatban van.