A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 1. fordulójának vasárnapi összecsapásán a Diósgyőr 2-1-re győzte le hazai pályán a Mezőkövesdet a borsodi rangadón.

Fontos változás az előző szezon végéhez képest, hogy az OTP Bank Liga idei kiírásában ismét csak három játékost lehet cserélni, és a kispadra is csak heten ülhetnek le, így az edzőknek kisebb a variációs lehetőségük.

A két együttes mérlege kiegyenlített volt az élvonalban, öt-öt diósgyőri és mezőkövesdi siker mellett négy döntetlen született a fordulót megelőzően.

A legutóbbi két borsodi derbit a DVTK nyerte meg, mindkétszer 1-0-ra.

Az egykori diósgyőri Eperjesi Gábor és Berecz Zsombor egyaránt a kezdőcsapatban kapott helyet a Mezőkövesdben, míg a DVTK-ban a korábbi kövesdi Sztefan Drazsics bizonyíthatott, így ők ott lehettek a pályán, nem úgy, mint Braniszlav Danilovics, aki az utolsó edzésen combizomsérülést szenvedett, ezért nem számíthat rá Feczkó Tamás.

Az összecsapás a DVTK számára kezdődött jobban, ugyanis a 8. percben Iszlai indította Drazsicsot, aki a tizenhatoson belül ütközött Szappanossal, amiért

Berke Balázs büntetőt ítélt. A labda mögé Iszlai Bence állt, aki magabiztosan lőtt a kapu közepébe (1-0).

A kapott gól után váltott a Mezőkövesd, és bátran támadott az egyenlítésért. A 15. percben Guzmics fejelhetett, amely végén némi ügyetlenkedés után Antal felszabadított, majd egy perccel később Lakvekheliani 17 méterről lőtt nem sokkal mellé. Azonban hátul kinyílt a vendég együttes, ezt pedig a 19. percben meg is büntette a DVTK:

Hegedűs fantasztikusan indította a saját térfélről induló Drazsicsot, aki Szappanost is becsapta, majd 13 méterről az üres kapuba lőtt (2-0).

A kétgólos előny birtokában nagyon magabiztosan játszott a Diósgyőr, amely még tovább növelhette volna az előnyét, de Molnár és Grozav is nagy helyzetet rontott. Ezt pedig a Mezőkövesd használta ki, egy nagy hazai védelmi hiba után:

Lakvekheliani középre játszott, a labda Polgárról éppen Berecz elé pattant, aki 7 méterről a kapu közepébe lőtt a 27. percben (2-1).

A 30. percben újabb gólt szerezhetett volna a Diósgyőr, de hiba lőtt szépen Grozav 30 méterről, de a labda kapu fölé szállt a lécről. A Mezőkövesd ment előre becsülettel az egyenlítésért, a 42. percben Neszterov lövését blokkolták a tizenhatoson belül, majd Nagy Dániel hagyott ki nagy ziccert közelről, így az eredmény már nem változott.

A második félidő mezőkövesdi lövéssel kezdődött, de a távoli próbálkozás nem okozott gondot Antalnak.

A 48. percben Szerderov a kapuba talált, ám lesről indult, így Berke érvénytelenítette a találatot, így maradt a hazai együttes előnye.

Az 52. percben ismét Szerderov egyenlíthetett volna, de Cseri gyönyörű indítása után a védő szorításában kilépő támadó nyolc méterről kaput sem talált.

Nagy volt a harc a DVTK-Mezőkövesd rangadón Forrás: M4Sport

Az 57. percben eladott labda után Cseri lőtt 30 méterről centikkel kapu fölé.

A Mezőkövesd tovább nyomott, Berecz lőtt nem sokkal később 16 méterről, de Antal nagy bravúrral védett.

A miskolci együttes erejéből ezekben a percekben csak a védekezésre futotta. A 65. percben Hasani lövése jelezte, de a Diósgyőr is a pályán van, de Szappanos szépen védett, majd a másik oldalon Antal mentett nagyot kivetődve Nagy elől.

Az utolsó 20 perchez érkezve még mindig tartotta az egygólos előnyét a DVTK, Feczkó Tamás cserékkel próbált frissíteni a csapaton, Kuttor Attila azonban a hátrány ellenére nem változtatott még ekkor.

A 84. percben Szerderov passzolt Jurina elé, de a támadó hat méterről nem találta el a labdát nagy helyzetben. Újabb nagy lehetőség pedig már nem adódott az egyenlítésre a vendég együttes előtt - Szappanos még védett egy nagyot a 90. percben, míg