A román csapat a 2018-19-es Nemzetek Ligájában elért eredményei alapján Izlanddal csapott össze, és győzelem esetén a bolgárokat kiejtő magyar válogatottal vívott volna sorsdöntő meccset az Eb-részvételért.
De hol vannak már azok az idők, amikor Gheorghe Hagi és társai futballoztak a pályán.
A 90-es évek nagyszerű csapatának valószínűleg nem okozott volna gondot az izlandiak kiejtése, azonban a mostani nemzeti együttes nem hemzseg a klasszisoktól. Ezért nem is olyan meglepő, hogy sima vereséget szenvedtek a már 2016-os Eb-re is kijutó, és ott többek között az angolokat is búcsúztató izlandi válogatottól.
Görögország is élt már szebb napokat, már ami a futball Eb-ket illeti. A hellén együttes óriási meglepetésre 2004-ben tornagyőztes lett Portugáliában, és azóta is szerepeltek már Eb-döntőben. Ezúttal nem jött össze a kijutás, a selejtezőcsoportban Finnország csípte el az olaszok mögött a második helyet. A görögök a Nemzetek Ligájában sem alkottak maradandót, így jövőre csak otthonról szemlélhetik az eseményeket.
A szlovén csapat eddig önálló államként (értsd: nem Jugoszlávia részeként) egy alkalommal szerepelt Európa-bajnokságon, 2000-ben. Azóta nem sikerült a részvétel, a mostani selejtezőben csak csoportja negyedik helyén végzett, még Észak-Macedónia is megelőzte.
Az az Észak-Macedóna, amelynek a Nemzetek Ligája D-osztályából még van esély kijutni az Európa-bajnokságra (ehhez már csak a grúzok elleni utolsó mérkőzést kell megnyerniük november 12-én Tbilisziben.)
Hiába van két világklasszis kapusa is a keretben (Oblak, Handanovic), a mezőnyjátékosok terén már nem ilyen rózsás a helyzet.
Norvégia is csupán egy alkalommal szerepelt Eb-n, szintén 2000-ben, és a szlovénekhez hasonlóan a csoportkörön sem tudott túljutni. Idén azonban pótselejtezőt játszhatott az olyan fiatal, tehetséges játékosokat,
mint Erling Braut Haaland és Martin Odegaard
soraiban tudó skandináv együttes.
Nem is volt esélytelen a csapat, szoros küzdelemben, hosszabbítás után maradt alul Szerbiával szemben (1-2). Ha a fiatalok beérnek, 4 év múlva még ütőképesebb együttes állhat össze.
Izrael története során eddig még nem szerepelt labdarúgó Európa-bajnokságon, viszont a Nemzetek Ligájában elért eredményei miatt idén pótselejtezőt játszhatott. Az ellenfél Skócia volt, amely ellen a gól nélküli rendes játékidő, majd a hosszabbítás végigküzdése után büntetőpárbajban maradt alul.
Érdekesség, hogy legutóbb 1992-ben fordult elő, hogy az említett csapatok közül egyik sem jutott ki az Európa-bajnokságra.
Azt ki kell emelni, hogy akkor még csupán nyolc nemzeti együttes vett részt a tornán. Ehhez már csak annyit tegyünk hozzá: ha november 12-én Budapesten Magyarország legyőzi Izlandot, akkor Marco Rossi csapata két egymást követő Eb-n is részt vehet, amire legutóbb 1964-ben volt példa.