A magyar bajnokcsapat augusztus közepén, az első selejtezőkörben kapcsolódott be a Bajnokok Ligájába, és magabiztos 2-0-s győzelmet aratott a svéd bajnok Djurgården fölött a Groupama Arénában. Egy héttel később Szergej Rebrov csapáról beszélt egész Európa, miután a Fradi 2-1-re legyőzte a skót bajnok Celtic csapatát Glasgowban. A harmadik körben az FTC ismét haza pályán játszott, és visszavágott a tavalyi vereségért a horvát Dinamo Zagrebnek, ezzel bejutott a playoffkörbe. A rájátszásban már két meccs döntött a Bajnokok Ligája főtáblára jutásáról, a Fradi az első meccsen 3-3-as döntetlent játszott a Molde vendégeként, kedden pedig gólnélküli döntetlenre végzett a norvég bajnok ellen a Groupama Arénában, így 1995 után a fővárosi csapat ismét bejutott a legrangosabb európai kupasorozat főtáblájára.
Orosz Pál, az FTC Zrt. vezérigazgatója az Origo Sport podcastműsorában azt mondta, hogy nagyon örülne, ha Fradi az első kalapból az angol bajnok Liverpoolt kapná, míg Hajnal Tamás, a Ferencváros sportmenedzsere a személyes kötődése miatt a német Borussia Dortmundnak örülne.
A Bajnokok Ligája főtáblájának 32 csapatos mezőnye:
1. kalap:
Bayern München (német), Sevilla (spanyol), Real Madrid (spanyol), FC Liverpool (angol), Juventus (olasz), Paris Saint-Germain (francia), Zenit (orosz), FC Porto (portugál)
2. kalap:
FC Barcelona (spanyol), Atlético Madrid (spanyol), Manchester City (angol), Manchester United (angol), Sahtar Donyeck (ukrán), Borussia Dortmund (német), Chelsea (angol), AFC Ajax (holland)
3. kalap:
Dinamo Kijev (ukrán), RB Leipzig (német), Internazionale (olasz), Olimpiakosz (görög), SS Lazio (olasz), Atalanta (olasz), Salzburg (osztrák), FK Krasznodar (orosz)
4. kalap:
Club Brugge (belga), Borussia Mönchengladbach (német), Basaksehir (török), Rennes (francia), Lokomotiv Moszkva (orosz), Olympique Marseille (francia), Midtjylland (dán), Ferencváros (magyar)
A csoportkör sorsolását a két újságíró, Pedro Pinto és a BT Sport csodaszép munkatársa, Reshmin Chowdhury indította. Felidézték az előző szezon legemlékezetesebb pillanatait, és kiemelték, hogy a koronavírus-járvány miatt mennyi minden változott a labdarúgásban.
Ezt követően színpadra lépett Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke, aki az Európai Labdarúgó Szövetség Elnöki díját adta át az elefántcsontparti Didier Drogbának. Az 1998-ban alapított díjat a Chelsea legendája előtt olyan nagyságok kapták meg, mint Bobby Charlton, Franz Beckenbauer, Francesco Totti vagy David Beckham.
Drogba után egykori londoni csapattársa, a francia vb-ezüstérmes Florent Malouda érkezett a színpadra, aki felidézte a Chelsea 2012-es BL-győzelmét, amikor az angol csapat tizenegyespárbajban győzte le a Bayern München az Allianz Arénában.
A két legendás futballista ezt követően azt asztalokhoz fáradt, hogy segédkezzenek a csoportkör sorsolásában. Melléjük szegődött az olasz Giorgio Marchetti, az UEFA főtitkára, aki ismertette a sorsolás szabályait, amiből annyi volt a lényeges, hogy
az azonos országbeli csapatok nem kerülhettek egy csoportba, és politikai okok miatt az orosz és az ukrán csapatok sem kerülhettek egy négyesbe.
Az első csapat, amelyet Drogba kihúzott a címvédő Bayern München volt, amely bekerült az A csoportba, majd szépen sorban kihúzta az összes első kalapos csapatot, ekkor a fradistáknak még nem volt miért izgulniuk.
A következő körben már Malouda is bekapcsolódott, így Drogba húzta ki a csapatok neveit, a francia pedig a csoportokat. Az A csoportba a Bayern München mellé bekerült az Atlético Madrid, a Chelsea pedig bekerült az E csoportba a Sevilla mellé.
Az FC Barcelona bekerült a G csoportba a Juventus mellé, ami azt jelenti, hogy a hatszoros aranylabdás Messi és az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo kétszer is találkoznak majd a csoportmeccsek során.
A 2019-ben elődöntős Ajax a 2019-es győztes Liverpool mellé került a D csoportban, míg az ukrán Sahtar Donyeck a Real Madrid mellé került a B csoportba. A Borussia Dortmundot a Zenit mellé sorsolták az F csoportba, a Manchester Unitedot a H csoportba a Paris Saint-Germain mellé, míg a Manchester Citynek a C csoport maradt az FC Portóval.
A harmadik kalapos csapatok közül elsőként az FK Krasznodart húzták ki, amely bekerült az E csoportba a Sevilla és a Chelsea mellé. Majd jött az előző szezonban elődöntős RB Leipzig.
A magyar válogatott Willi Orbánt és Gulácsi Péter foglalkoztató német csapat a H csoportba került a PSG és a Manchester United mellé.
A tavalyi szezon legszimpatikusabb csapata, az olasz Atalanta a D csoportot kapta, ahol a Liverpoolal és az Ajax-szal kell megküzdenie. A görög Olimpiakosz Pireusz a C csoportba került a Porto és a Manchester City mellé, míg Szergej Rebrov korábbi csapata, az ukrán Dinamo Kijev a Juventus és a Barcelona mellett landolt a G csoportban.
A Szoboszlai Dominiket foglalkoztató Salzburg az A csoportba került a címvédő Bayern München és az Atlético Madrid mellé. Az olasz Internazionale a B csoportba került a Real Madrid és a Sahtar Donyeck mellé, míg a Laziónak az F csoport jutott, amelyben a Zenit és a Borussia Dortmund is helyet kapott.
Este hat óra után tizenhárom perccel elérkeztünk oda, amire a legtöbb magyar fociszurkoló várt: elkezdték kihúzni a negyedik kalapos csapatokat.
Drogba elsőként a francia Olympique Marseille-t húzta ki, amely a C csoportba került. Másodiknak Marko Nikolics csapata, az orosz Lokomotiv Moszkva lett beosztva az A csoportba, míg a belga Club Brugge az F csoportba került. Negyediknek a török Basaksehir csapatát osztották be a H csoportba, majd jött a francia Rennes, amely az E csoportba került. Hatodik csapatként a dán Midtjyllandot húzták ki, amely a D csoportba került, majd a német Borussia Mönchengladbach a B csoportba került.
A Ferencvárosi Torna Club utolsóként lett kihúzva, de ki sem kellett volna húzni a nevét, mert már csak a G csoportban maradt számára hely, ahol a Juventus, az FC Barcelona és Szergej Rebrov korábbi csapata, a Dinamo Kijev van ott.
A sorsolás után nem sokkal az UEFA megosztotta a hivatalos közösségi-oldalán, hogy az őszi Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseken hazai nézők már lehetnek a stadionokban.
Az adott stadion teljes befogadó képesség 30%-ára lehet értékesíteni a jegyeket, ami a Groupama Aréna esetében valamivel több mint 6000 nézőt jelent. A végső döntést azonban minden esetben az illetékes helyi hatóság mondja ki, vendégszurkolók viszont nem lehetnek egyik arénában sem az UEFA rendelkezései szerint.
A Bajnokok Ligája csoportbeosztása
A csoport
Bayern München (német)
Atlético Madrid (spanyol)
Salzburg (osztrák)
Lokomotiv Moszkva (orosz)
B csoport
Real Madrid (spanyol)
Sahtar Donyeck (ukrán)
Internazionale (olasz)
Borussia Mönchengladbach (német)
C csoport
FC Porto (portugál)
Manchester City (angol)
Olimpiakosz (görög)
Olympique Marseille (francia)
D csoport
Liverpool (angol)
Ajax Amsterdam (holland)
Atalanta (olasz)
Midtjylland (dán)
E csoport
Sevilla (spanyol)
Chelsea (angol)
FK Krasznodar (orosz)
Rennes (francia)
F csoport
Zenit (orosz)
Borussia Dortmund (német)
Lazio (olasz)
Club Brugge (belga)
G csoport
Juventus (olasz)
FC Barcelona (spanyol)
Dinamo Kijev (ukrán)
Ferencváros (magyar)
H csoport
Paris Saint-Germain (francia)
Machester United (angol)
RB Leipzig (német)
Basaksehir (török)
A csoportkör sorsolása mellett az UEFA nyoni központjában kiosztották az egyéni díjakat is. Robert Lewandowski, a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München támadója lett a legrangosabb európai kupasorozat előző kiírásának legjobb játékosa. A 32 éves lengyel válogatott csatár csapattársát, a kapus Manuel Neuert, valamint Kevin De Bruynét, a Manchester City belga középpályását előzte meg a szavazáson, melyen a BL, valamint az Európa-liga csoportkörébe jutott együttesek edzői voksoltak.
Az előző idény legjobb kapusának Neuert, a legjobb védőnek az ugyancsak Bayern Münchenben futballozó Joshua Kimmichet, a legjobb középpályásnak pedig De Bruynét választották. A vezetőedzők között a papírforma érvényesült, a múlt szezon legjobbja Hansi Flick, a BL történetének első veretlen győztesének, a Bayernnek a trénere lett.