A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 8. fordulójának vasárnap kora esti összecsapásán a MOL Fehérvár idegenben győzte le 2-1-re a Mezőkövesdet.

A forduló előtt a második helyen álló MOL Fehérvár – amely az előző körben került el az éllovas pozícióból –, azzal a Mezőkövesddel találkozott, amely a sorozatban három meccsét is elvesztette. Kuttor Attila együttese az Újpest (0-1), a Kisvárda (1-2) és a Puskás Akadémia (1-0) ellen is kikapott. A Fehérvár viszont az elmúlt öt meccséből hármat megnyert, kétszer döntetlenjátszott.

A mérkőzés első fél órája nem hozott gólt, a vendég fehérvári együttes birtokolta többet a labdát, és több helyzetet is kidolgozott, de a Mezőkövesd ekkor még tartotta magát. A 31. percben azonban már vezetéshez jutott a MOL Fehérvár:

Bolla jobb oldali beadása után Loic Nego fejelt az ötösről a bal alsóba a védőket megelőzve.

A Fehérvár a folytatásban is uralta a játékot, ezt pedig a helyszínen nézhette a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi is. A Mezőkövesd képtelen volt váltani a kapott gól után is, egyoldalú volt az első félidő. A vendég együttes 56 százalékban birtokolta a labdát, és kétszer annyiszor talált kaput (2-4), mint a Mezőkövesd.

Nikolics nagyot csatázott a mezőkövesdi védőkkel Forrás: molfehervarfc.hu

A második félidő első perceiben úgy tűnt, hogy tud változtatni a Mezőkövesd – sokkal agresszívabban és veszélyesebben játszott a hazai együttes –, de a Fehérvárnak is több veszélyes támadása volt, így ekkor biztosan nem unatkoztak a meccsre kilátogató szurkolók.

A folytatásban is teljesen egyenrangú ellenfele volt a Mezőkövesd a Fehérvárnak, de Márton Gábor csapata így is magabiztosan tartotta az egygólos előnyét. A hazai csapat egy-egy távoli lövésig jutott el, de Rockovnak nem kellett bravúrt bemutatnia.

A 72. percben Petrjak zárhatta volna le a meccset, de az ukrán támadó 15 méterről centikkel kapu mellé lőtt, így a mérkőzés utolsó szűk 20 percében is maradt még esélye a pontszerzésre a Mezőkövesdnek. Öt perccel később pedig a Kövesd egyenlíthetett volna, de Lakveheliani bal oldali beadása után Cseri nem érte el a labdát bevetődve az ötösön. Nem sokkal később Rockov ápolása miatt állt a játék, de a fehérvári kapus tudta folytatni a játékot.

A 82. percben Farkas mellett esett nagyot Fiola a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest egy perccel később Lyes Houri értékesítette könnyedén,

így már kettő góllal vezetett a Vidi.

A 87. percben Musliu kezezése után a Mezőkövesd is büntetőhöz jutott, amelyet Berecz Zsombor lőtt kíméletlenül a léc alá.

A hátralévő időben újabb gól már nem esett, így a Mezőkövesd sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el, és továbbra is kieső helyen áll, míg a Fehérvár a sikerével tovább üldözi az első helyen álló Ferencvárost.