2020. február 19.: Tottenham-RB Leipzig 0-1(0-0), Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, odavágó mérkőzés
A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 4-0-s összesítéssel búcsúztatta a José Mourinho vezette Tottenhamet. A párharc első mérkőzése marad igazán emlékezetes, amikor a magyar válogatott kapus több óriási bravúrt is bemutatott José Mourinho csapata ellen, így a Lipcse egygólos előnyt kiharcolva távozott Észak-Londonból.
Gulácsi az első félidőben kivédte a holland válogatott Steven Bergwijn lövését, a második félidőben a brazil Lucas Moura kapura pörgetett labdáját hárította bravúrral, végül az argentin válogatott Giovani Lo Celso szabadrúgását tolta a kapufára.
Bergamo polgármestere, Giorgio Gori szerint súlyos következményei lettek annak, hogy februárban nézők előtt rendezték az Atalanta-Valencia mérkőzést. Márciusban Olaszország és Spanyolország volt a koronavírus-járvány európai két gócpontja. Ennek a két országnak a csapatai mérkőztek meg egymással Milánóban február 19-én 40 000 néző előtt. A vírus ekkor már jelen volt Olaszországban, de Lombardia tartományban csak két nappal a találkozó után jelent meg, három nappal később pedig az első haláleset is megtörtént.
Ez a mérkőzés egy biológiai bomba volt, ami után a vírus terjedése rohamosan felgyorsult.
Számos olyan szurkoló lehetett azon az estén a San Siróban, aki már magában hordozhatta a fertőzést" – mondta Giorgio Gori, Bergamo polgármestere.
A márciusi Liverpool-Atlético Madrid találkozó után Matthew Ashton, Liverpool közegészségügyi vezetője a Guardiannek nyilatkozva elmondta, nem volt helyes döntés a mérkőzés megrendezése. Másnapra már majdnem 300 regisztrált koronavírusos eset volt a városban, ami akár a meccsnek is köszönhető.
A Sunday Times kiderítette, hogy a találkozó nagyban segítette a járvány terjedését Liverpoolban, ráadásul 41 halálos áldozatnál közvetlenül kimutatható volt a kapcsolat a betegség és a mérkőzés között. Az angol lap azonban leszögezte, hogy ez a szám akár nagyobb is lehet, mert sok drukker távolabb lakik Liverpooltól, és az ő adataik csak a város környékén kórházba kerülőket tartalmazták.
A találkozó időpontjában Liverpoolban még csak tíz alatti esetszámról tudtak, Spanyolországban azonban már több mint 2000 ember kapta el a vírust, Madrid pedig a járvány gócpontjává kezdett válni. A meccs előtt rengetegen támadták az UEFA-t, amiért nem halasztotta el, vagy tette volna legalább zárt kapussá a mérkőzést.
A történet ismert. Madridból 3000 ember utazott el a liverpooli visszavágóra, ez pedig igencsak felgyorsította a járvány terjedését, ezért három nappal később fel is függesztették a Premier League küzdelmeit.
A mérkőzés után több szurkoló is megszólalt, aki a meccs utáni napokban lett beteg. Természetesen nem csak az Anfield volt zsúfolásig tele, de a pubok is, így ott is nagy lehetett a fertőzés kockázata.
2020. március 10.: Valencia-Atalanta 3-4 (1-2), Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, visszavágó mérkőzés
Az Atalanta előző szezonbeli továbbjutása azért is volt szenzációs, mert a bergamói csapat úgy jutott el az egyenes kieséses szakaszba, hogy az első három csoportmeccsét elvesztette a BL-ben, ilyenre pedig még nem volt példa a sorozat történetében. Ezt követően jöhetett a Valencia elleni Milánóban rendezett nyolcaddöntő, amit 4-1-re megnyert Gian Piero Gasperini csapata. A valenciai visszavágó ugyan puszta formalitásnak tűnt, végül mégis kiélezett meccs lett belőle, amit az Atalanta 4-3-ra megnyert, mégpedig úgy, hogy a csapat szlovén támadója, Josip Iličić négy gólt szerzett. Iličić a harmadik játékos lett a BL történetében, aki egy oda-visszavágós párharcban legalább öt gólt szerzett – ez a bravúr korábban csupán Lionel Messinek és Cristiano Ronaldónak sikerült.
2020. március 11.: Liverpool-Atlético Madrid 1-0 (0-0) – hosszabbítás után 2-3, Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, visszavágó mérkőzés
A címvédő Liverpool a nyolcaddöntőben az Atlético Madridot kapta, amely bármelyik csapat játékát tönkre tudja tenni. Diego Simeone csapata nem is hazudtolta meg önmagát, egy rakkolós meccsen 1-0-ra győzte le Jürgen Klopp együttesét, amely a visszavágón így győzelmi kényszerben lépett pályára. Mivel az angol csapat egy évvel korábban háromgólos hátrányt dolgozott le a Barcelona elleni elődöntőben, sokan csak legyintettek a vereségre, mondván a Liverpool ezúttal is simán fordít majd.
Az Anfielden még nézők előtt rendezett visszavágón a holland válogatott Georginio Wijnaldum szerezett vezetést a Liverpoolnak a 43. percben, és ekkor sokan azt hitték, ugyanúgy beindul a henger, mint egy évvel azelőtt. Az Atlético azonban kivédekezte a folytatást, így jöhetett a hosszabbítás, amelynek már a negyedik percében újabb gólt lőtt a Liverpool.
Ez után az anti-futballjáról híres Atléticónak muszáj volt elkezdenie támadni, és lehengerlő játékkal rukkolt elő.
A 97. percben a spanyol válogatott Marcos Llorente tekert 17 méterről a liverpooli kapuba, a 105. percben pedig szintén 17 méterről lőtt egy védhetetlen gólt. A folytatásban a Liverpool fejvesztve ment előre, de az Atlético remekül védekezett, és a 121. percben Álvaro Morata kontrából lőtt góljával lezárta a párharcot, és 4-2-es összesítéssel továbbjutott.
Ezt követően az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) felfüggesztette a Bajnokok Ligája és az Európa-liga küzdelmeit is, ugyanis márciusra már az összes top bajnokságot is befolyásolta a világjárvány. Júniusban aztán eldőlt, hogy a negyeddöntőktől kezdve Portugáliában rendezik a Bajnokok Ligája egymeccses, egyenes kieséses párharcait.
2020. augusztus 14.: Bayern München-FC Barcelona 8-2(4-1), Bajnokok Ligája negyeddöntő
A német rekordbajnok Bayern München 8-2-es győzelemmel lemosta a pályáról az FC Barcelona csapatát a Bajnokok Ligája lisszaboni negyeddöntőjében, így 13 év után nem volt spanyol csapat a legrangosabb európai kupasorozat elődöntőjében.
A bajorok már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, a második játékrészben pedig szó szerint felmosták a padlót a katalán csapattal, és akár kétszámjegyű végeredményt is összehozhattak volna, ha jobban koncentrálnak a helyzetek értékesítésénél. A katalán együttes veresége egy korszak végét is jelentheti, ugyanis 14 év után először fordult elő, hogy Lionel Messi (és Cristiano Ronaldo) sem volt ott a Bajnokok Ligája elődöntőjében. A Barcelona 74 év után kapott nyolc gólt egy meccsen.
A Bajnokok Ligája 2020/21-es szezonjában a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Red Bull Salzburg az A csoportba került olyan sztárcsapatok mellé, mint az Atlético Madrid vagy a Bayern München. A 20 éves magyar középpályásért már nyáron is olyan topcsapatok álltak sorba, mint az AC Milan vagy az Arsenal, utóbbi állítólag mindenben meg is egyezett a Salzburggal Szoboszlai átigazolásáról, de magyar középpályás nem akart Észak-Londonba menni, ugyanis ő a Bajnokok Ligájában akart játszani, így inkább maradt Salzburgban. Utólag most már kijelenthetjük, hogy jó döntést hozott, ugyanis az őszi szezonban ő volt a Salzburg egyik legjobbja. Az első BL-fordulóban a szezon egyik legnagyobb gólját lőtte a Lokomotív Moszkva ellen 2-2-re végződött mérkőzésen.
2020. október 27.: Atlético Madrid-Red Bull Salzburg 3-2 (1-1), Bajnokok Ligája A csoport, 2. forduló
A második játéknapon Európa egyik legjobb csapatának, az Atlético Madridnak lőtt gólt, ráadásul nem is akárkinek, a világ legjobb kapusának tartott Jan Oblaknak.
A találkozót ugyan a Salzburg elvesztette, de Szoboszlai az újabb góljával tovább növelte az értékét – ami csak tovább emelkedett az Izland ellen a 92. percben lőtt Eb-pótselejtezős gólja után –, és új rekordot állított fel:
A 12-szeres magyar válogatott játékos az RB Leipzig csapatában folytatja pályafutását, így a tavaszi egyenes kieséses szakaszban is találkozhatunk vele, ahol tovább növelheti a góljai számát.
2020. október 28.: Manchester United-RB Leipzig 5-0 (1-0), Bajnokok Ligája H csoport, 2. forduló
A H csoport ötödik fordulójában a Manchester United 1-0-s első félidőt követően 5-0-ra kiütötte a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipziget az Old Traffordon. A magyar válogatott kapusnak ez volt az 50. európai kupamérkőzése, és ő viselte a csapatkapitányi karszalagot a lipcsei csapatban.
A találkozó hőse a Manchester United saját nevelésű támadója, Marcus Rashford volt, aki csereként beállva három gólt lőtt, ezzel Ole Gunnar Solskjaer után ő lett a klub történetének második játékosa, aki a kispadról beszállva tudott triplázni.
2020. november 4.: RB Leipzig-Paris Saint-Germain 2-1 (1-1), Bajnokok Ligája H csoport, 3. forduló
A H csoport 3. fordulójának rangadóján a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hazai pályán 2-1-re nyert az előző szezonban a BL-döntőig menetelő Paris Saint-Germain ellen, úgy, hogy az első félidőben Gulácsi kivédte az argentin Ángel Di Maria tizenegyesét.
A találkozó után a lipcsei lapok is kiemelték, hogy ha 1-0-s hátránynál a magyar válogatott kapus nem véd tizenegyest, akkor minden bizonnyal más lett volna a találkozó végkimenetele.
„Volt egy elképzelésem, melyik sarkot választja, szerencsére eltaláltam az irányt. Bár többnyire mindig az első megérzésre hagyatkozom, több apró részletből áll össze a védés.
Egyfelől a mérkőzés előtt kapunk információt arról, melyik játékos hogyan rúgja a tizenegyest. Emellett figyeltem, hogyan fut neki a labdának, hogyan tartja a lábfejét és még egyéb apróságokat.
A válogatottban tavaly védtem legutóbb büntetőt, Lipcsében viszont elég régen, éppen ideje volt. Mondhatni, a legjobbkor sikerült hárítanom, kétgólos hátrányból nehezen álltunk volna talpra" – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Gulácsi Péter.
2020. december 2.: Istambul Basaksehir-RB Leipzig 3-4 (1-2), , Bajnokok Ligája H csoport, 5. forduló
A H csoport 5. fordulójában az őszi szezon legjobb meccsét játszották. A Gulácsi Péterrel a kezdőben felálló RB Leipzig 2-0-ra és 3-1-re is vezetett az Istanbul Basaksehir otthonában, de végül csak Alexander Sörloth 91. percben eleresztett megpattanó lövésével tudta kicsikarni a 4-3-as győzelmet.
Érdekesség, hogy két nagyon fiatal klub csapott össze a Fatih Terim Stadionban: míg az RB Leipzig 11, addig a Basaksehir hat éve működik ezen a néven. De már mindkét csapatnak vannak komoly eredményei, a németeknek bajnoki érmeik, és egy BL-elődöntő az előző kiírásból, míg az isztambuliaknak az idén nyárom megnyert bajnoki cím jelenti a csúcsot.
A találkozó legjobbja ezúttal nem Gulácsi Péter volt, hanem a török csapatban három bődületesen nagy gólt rúgó Irfan Kahveci, aki először (és másodszor, illetve harmadszor) tudott eredményes lenni a BL-ben.
2020. december 1.: Borussia Mönchengladbach-Internazionale 2-3 (1-1), Bajnokok Ligája B csoport, 5. forduló
A B csoport 5. fordulójában a Borussia Mönchengladbach hazai pályán kapott ki 3-2-re egy elképesztő mérkőzésen az Internazionale csapatától, így az addig parádézó németek elvesztették a veretlenségüket, az olaszok pedig megszerezték első győzelmüket, és életben tartották a továbbjutási esélyeiket. A találkozó legjobbja a belga válogatott Romelu Lukaku volt, aki mindhárom Inter-gólban főszerepet vállalt.
Érdekesség, hogy ezzel a vereséggel a német csapat maradt a csoport élén, de az utolsó fordulóban a Real Madrid otthonában lépett pályára, és egy vereség esetén akár ki is eshetett volna a B csoportból, az Inter viszont abban az esetben továbbjuthatott volna, ha megveri a Sahtart. Az utolsó fordulóban a Gladbach végül simám kikapott Madridban, azonban az Internazionale 0-0-s döntetlent játszott a Sahtar Donyeckkel a San Siróban, és ez volt az egyetlen eredmény, ami kedvezett a német csapatnak.
Mivel Madridban korábban lett vége a meccsnek, a német csapat játékosai a pálya szélén iPaden követték az Internazionale-Sahtar Donyeck meccs végét.
2020. december 8.: RB Leipzig-Manchester United 3-2 (2-0), Bajnokok Ligája H csoport, 6. forduló
A H csoport a 6. fordulójában a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hazai pályán 3-2-re legyőzte a Manchester United csapatát, így az előző szezonban elődöntős német együttes továbbjutott a legjobb 16 közé.
A Manchester Unitednak már a pontszerzés is elég lett volna a nyolcaddöntő kiharcolásához, a Lipcsének viszont mindenképpen győznie kellett. A lipcsei meccset elképesztő tempóban kezdte a német csapat, amely már a 13. percben 2-0-ra vezett, majd a 30. percben Willi Orbán is betalált, de a magyar válogatott védő gólját les miatt nem adta meg a játékvezető.
A fordulás után aztán a holland válogatott Justin Kluivert révén újabb gólt lőtt a Lipcse, és ekkor úgy tűnt, eldőlt a találkozó. Azonban az angolok megrázták magukat, és lőgyakorlatot rendeztek Gulácsi Péter kapuja előtt. A 68. percben Scott McTominay 23 méteres bombáját Gulácsi óriási bravúrral ki tudta ütni. Egy perccel később Greenwood is tesztelte a magyar kapust, de az angol válogatott közeli lövésére Gulácsi leért a bal alsó sarokba.
A 73. percben folytatódott a Gulácsi-show, ezúttal Bruno Fernandes bombáját tolta ki akrobatikus mozdulattal a léc alól.
A 80. percben összejött a szépítés a Manchester Unitednak. Greenwood esett el a tizenhatoson beül Ibrahima Konate mellett, az elég könnyű síppal megítélt büntetőt pedig Bruno Fernandes váltotta gólra. Ezt követően drámaian alakult a végjáték, ugyanis a 83. percben egy baloldali szöglet után Paul Pogba fejese pattant meg Harry Maguire-en, onnan pedig Konate combjáról a léc alá vágódott a labda, így az angol csapat a semmiből jött vissza a meccsbe. A hajrában a Manchester United már egykapuzott, de igazán komoly helyzetet nem tudott kidolgozni.
A 94. percben aztán kis híján mégis továbbment az angol csapat. Egy jobbról belőtt labdába a menteni igyekvő Nordi Mukiele ért bele szerencsétlenül, azonban a kapura tartó labda elakadt Gulácsi lábaiban, így Lipcse megnyerte a meccset, és továbbjutott a csoportjából.
A Bajnokok Ligája történetében egész biztosan nem a 2020-as volt a legszórakoztatóbb év, de nekünk, magyaroknak nem lehet okunk a panaszra, hiszen láthattuk, ahogy Gulácsi Péter vezérletével a Lipcse egészen az elődöntőig menetel, Szoboszlai Dominik a szemünk előtt vált sztárjátékossá, és persze a magyar bajnok Ferencvárosról sem szabad elfeledkezni, amely 25 év után szerepelt ismét a Bajnokok Ligája főtábláján.