13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Ibrahimovic nélkül rangadót veszített a Milan, még a BL-ről is lemaradhat - videó

Vertical Horizontal fbl
Lazio's Argentine forward Joaquin Correa (R) kicks the ball to score during the Italian Serie A football match Lazio vs Ac Milan at Olympic stadium in Rome on April 26, 2021. (Photo by Filippo MONTEFORTE / AFP)
Az AC Milan 3-0-ra kikapott a Lazio otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. A milánói csapat ezzel a vereséggel az 5. helyre csúszott vissza, és veszélybe került a BL-szereplése, míg a római együttes még bízhat a nemzetközi kupaindulás elérésében.

A Serie A 33. fordulójának zárómérkőzése előtt a Lazio hatodik, a Milan pedig a harmadik helyet foglalta el a tabellán. A római csapat még bízhat a nemzetközi kupaindulást érő helyek valamelyikében, a Milan a bajnoki címről már valószínűleg lemondhat, inkább a BL-szereplés bebiztosítása tűnik reálisabbnak Stefano Pioli együttese számára, amelyért az Atalanta, a Napoli és a Juventus is egyaránt harcol.

A Milannal szerződést hosszabbító Zlatan Ibrahimovic sérülés miatt nem állhatott csapata rendelkezésére, ráadásul a 39 éves svéd klasszis ellen nemrégiben az UEFA vizsgálatot indított.

Alig kezdődött el az összecsapás, a Lazio már meg is szerezte a vezetést.

A 2. percben Ciro Immobile ugratta ki remek ütemben Joaquin Correát, aki egyedül törhetett kapura, kicselezte Gianluigi Donnarummát, majd a kapuba passzolt.

A gól után lendületben maradt a Lazio, Immobile lövését kellett védenie Donnarummának, majd Correa esett el a 16-oson belül, azonban Daniele Orsato sípja néma maradt.

A 12. percben Correa a második gólját is megszerezhette volna, de lövése elkerülte a kaput. A Milan ugyan többet birtokolta a labdát, ám helyzetekig nem tudott eljutni.

A 31.percben közel került az egyenlítéshez a vendégcsapat, de Hakan Calhanoglu lövését Pepe Reina szépen védte, ahogyan nem sokkal később Alexis Saelemaekers kísérletét is.

Hiába a Milan-fölény, a félidő hajrájában egy villámgyors kontratámadás után ismét Simone Inzaghi együttese talált be. Correa passzából Manuel Lazzari értékesítette a ziccert, azonban korai volt a Lazio-öröm, ugyanis a bíró les miatt végül nem adta meg a találatot, sőt, Mario Mandzukic révén a hosszabbításban egyenlíthetett volna a milánói együttes, de Reina megint a helyén volt, így maradt az 1-0.

A második félidő eleje is az elsőhöz hasonlóan indult: egy gyors Joaquin Correa-góllal. Az 51. percben az argentin támadó a kezdőkörtől nem messze kapott labdát, egy az egyben megverte Fikayo Tomorit, majd kissé kisodródva, éles szögből gyönyörűen lőtt a léc alá.

A játékvezető a videobíró segítségét is igénybe vette a találat után, de ezúttal nem történt semmiféle szabálytalanság, a gól érvényes volt.

Joaquin Correa nagyszerű gólokat lőtt a Milan kapujába Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia/NurPhoto/Giuseppe Maffia

Az ihletett formában futballozó Correa az 57. percben a harmadik gólját is megszerezhette volna, ha Donnarumma nem véd nagyot.

Pioli cserékkel próbálta frissíteni a csapatát, de a hajrához érve még mindig 2-0 állt az eredménykijelzőn, egyre közelebb került az újabb vereséghez a vendég alakulat.

Az utolsó 10 percben felpörögtek az események, a 80. percben Immobile hatalmas kapufát lőtt, majd a másik oldalon Sandro Tonali lökete zúgott el a Lazio kapujának bal oldala mellett.

A 87. percben a remekül játszó Immobile egy pontos, lapos lövéssel meglőtte a maga gólját, ezzel fölényessé téve a hazai győzelmet.

A Milan végül szépíteni sem tudott, és zsinórban másodszor kapott ki a Serie A-ban. Ibrahimovic nélkül nem megy a csapatnak, ráadásul már csak az ötödik helyen áll, így veszélybe került a BL-szereplése. A Lazio a győzelmének köszönhetően tapad az élmezőnyre, és még okkal bízhat a nemzetközi kupaindulás kivívásában, mert egy meccsel kevesebbet játszott, mint közvetlen riválisai.

Magabiztosan győzött a Lazio a Milan ellen Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia/NurPhoto/Giuseppe Maffia