Az edzőváltás sem segített a Fehérváron, most a tabellán utolsó Újpesttől kaptak ki

NEGO Loic, Giorgi Beridze, MOL Fehérvár, Újpest
Székesfehérvár, 2022. február 20. A székesfehérvári Loic Nego (j) és az újpesti Giorgi Beridze a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában játszott MOL Fehérvár FC - Újpest FC mérkőzésen a székesfehérvári Mol Aréna Sóstó stadionban 2022. február 20-án. MTI/Vasvári Tamás
Sorozatban negyedik bajnoki mérkőzését is elveszítette a MOL Fehérvár FC, amelyik ezúttal hazai pályán kapott ki 2-0-ra a találkozó előtt a tabella utolsó helyén álló vendég Újpesttől. A Fehérvár így az NB I-ben egyedüli csapatként nyeretlen még 2022-ben.

A héten edzőt váltó, a tabellán 4. MOL Fehérvár mondhatni győzelmi kényszerben fogadta az utolsó helyen álló Újpestet, hiszen kit győzzön le a bajnokságban 2021. december 18. óta nyeretlen csapat, ha nem a sereghajtót.

A Szabics Imre helyét átvevő Michael Boris öt helyen változtatott a Honvéd ellen 3-1-es vereséget szenvedő fehérvári kezdőcsapaton, amelybe mások mellett bekerült Hangya Szilveszter, Szendrei Norbert és Dárdai Palkó is.

A vendégeknél Milos Kruscic is változtatott, a friss igazolások közül bekerült a kezdőbe az észt Märten Kuusk, a dán Randerstől alig öt hónap elteltével visszatérő Onovo, valamint az éppen a fehérváriaktól kölcsönvett grúz csatár, Budu Zivzivadze is.

Cserék

Az első helyzet a hazai csapat előtt adódott, az ötödik percben Fiola fejelt kapura egy Vidi-szöglet után, de Banai Dávid jó helyen állt. A 13. percben kevés híja volt, hogy Zivzivadze gólt szerezzen a fehérváriak ellen, de Antonov beadása után három méterről nem találta el a kaput. A 17. percben ismét Antonovtól indult egy akció, melynek végén Beridze beadása után megint csak Zivzivadze került helyzetbe, ezúttal a kivetődő Kovácsik Ádámba lőtt közvetlen közelről.

Mezőnyben ugyan jól kombinált a Vidi, az újpesti kapura azonban egyáltalán nem jelentettek veszélyt,

szemben a vendégekkel, akik Zivzivadze, Csongvai és Antonov révén is helyzetbe tudtak kerülni az első félórában. Jóval veszélyesebb volt az Újpest, Sabanovnak és Fiolának is gólhelyzetben kellett mentenie Zivzivadze elől. A Vidi a 44. percben jutott el az első félidő legnagyobb helyzetéig, amikor Dárdai beadása után Banai egy bravúros kivetődéssel ütötte el a labdát Kodro fejéről.

Jellemző kép az első félidőből: a fehérvári kapus, Kovácsik Ádám, (b), Fiola Attila (j2) és Artem Sabanov (j), igyekszik menteni együttes erővel az újpesti Budu Zivzivadze elől Forrás: MTI/Vasvári Tamás

A második félidőben egy percet sem kellett várni az első gólra: az újpesti Croizet verte meg egy csellel Sabanovot, majd jobbról nyolc méterről szépen gurított a hazai kapuba (0-1). Az Újpest 449 perc után szerzett újra gólt a bajnokságban!

Egy percet sem kellett várni a fehérvári válaszra, Makarenko jó lövését védte biztos kézzel Banai, hogy aztán a túloldalon Beridze dolgoztassa meg Kovácsikot. Egy gól és két nagy helyzet alig három percen belül - remekül kezdődött a játékrész. Az 50. percben ismét Beridze lőtt, de ezúttal nem talált kaput. Nem úgy, mint az 56. percben Zivzivadze, akinek a jobb alsó sarokba tartó lövését nagy vetődéssel ütötte ki Kovácsik.

Michael Boris a 69. percben az Újpest elleni korábbi bajnokikon összesen tíz gólt szerző Nikolics Nemanját küldte be Dárdai helyére, és a válogatott csatár három perccel később csak centikre volt az egyenlítő gól megszerzésétől, de lemaradt Hangya keményen keresztbe lőtt labdájáról.

A székesfehérvári Loic Nego (j) és az újpesti Giorgi Beridze a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában játszott MOL Fehérvár FC - Újpest FC mérkőzésen a székesfehérvári Mol Aréna Sóstó stadionban 2022. február 20-án Forrás: MTI/Vasvári Tamás

A hazai kapu előtt viszont Zivzivadze jókor volt jó helyen: egy szélről beadott labdát Katona próbált kapura lőni, őt még blokkolták a Vidi védői, a labda viszont éppen a fehérvárról kölcsönbe Újpestre kerülő csatár elé került, aki a bal kapufa segítségével megszerezte a második vendég találatot (0-2).

A 79. percben újabb friss újpesti igazolás kapott lehetőséget: 2014. decembere után ismét NB I-es bajnokin lépett pályára Kádár Tamás. Nem lehet azt mondani, hogy a Vidi nem akarta a szépítő gólt, és a 88. percben meg is lett az erőfeszítéseik eredménye: egy szöglet után Nikolics elé került a labda, aki szépen vette le, és gurított a bal alsó sarokba (1-2).

Ez volt a rutinos csatár 111. gólja a Vidi színeiben, amivel beállította a klublegenda, Szabó József fehérvári rekordját!

A 91. percben a csereként beállt Funsho esett el Pauljevics mellett az újpesti 16-oson belül, de sem a játékvezető, sem a videobíró nem látott okot közbeavatkozni. A ráadás 7 percében szinte csak a vendég térfélen zajlott a játék, a találkozót végül Alef lövése és Banai védése zárta le, így az Újpest legyőzte a Vidit, amelyik egyetlen NB I-es csapatként nem szerzett még pontot 2022-ben. Az Újpest pedig a tabella utolsó helyéről elmozdulva megelőzte az MTK-t, de még mindig kieső helyen áll.