Augusztus óta veretlen a Newcastle a Premier League-ben

Horizontal
Newcastle United's English defender Dan Burn (L) and Newcastle United's Swiss defender Fabian Schar celebrate after the English Premier League football match between Newcastle United and Fulham at St James' Park in Newcastle-upon-Tyne, north-east England on January 15, 2023. - Newcastle won the match 1-0. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Newcastle United a 89. percben szerzett góllal legyőzte a vendég Fulhamet az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A tabella harmadik helyére feljött Newcastle legutóbb tavaly augusztus 31-én kapott ki a Premier League-ben, az eddig az egyetlen bajnoki veresége a szezon során, mellette 10 győzelemnél és 8 döntetlennél tart. A fekete-fehérek sikerének kulcsa a kiváló védekezés: 11 alkalommal nem kaptak gólt bajnokságban, és összesen is csupán 11-et - előző a legtöbb, míg utóbbi a legkevesebb a PL-mezőnyben. A Fulham egyébként a 69. percben Alekszandar Mitrovics révén 11-est hibázott.

A Chelsea a német Kai Havertz találatával verte meg a szintén a középmezőnyben tanyázó Crystal Palace-t. A Chelsea sorozatban 11. alkalommal győzte le a bajnokságban a Palace-t, ennél hosszabb sorozatot csak egyszer tudott építeni, amikor sorozatban 12 alkalommal vert a West Bromwich Albiont.