Bronzérem
6

Óriási bombagólt lőtt Dárdai Pál fia a Hertha meccsén - videó

Hertha BSC - Borussia Mönchengladbach Sports Bundesliga happy Cheers soccer Horizontal GESTURES
12 February 2023, Berlin: Soccer: Bundesliga, Hertha BSC - Borussia Mönchengladbach, Matchday 20, Olympiastadion, Hertha's players celebrate with the scorer Hertha's Morton Dardai (M) 2:1. Photo: Soeren Stache/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by SOEREN STACHE / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Bundesliga 20. fordulójában a Hertha hazai pályán fogadta a Borussia Mönchengladbachot. A mérkőzés 52. percében Dárdai Pál fia, a 21 éves Márton óriási bombagólt lőtt.

A mérkőzésen a Mönchengladbach szerzett vezetést, de a Hertha fordított, ráadásul nem akármilyen góllal.

Az 52. percben Cigerci készítette le lövésre a labdát Dárdainak, aki jó 30 méterről, kapásból bombázta azt a bal felső sarokba.

A labda elemi erővel vágódott a léc alá, a kapusnak esélye sem volt a védésre.

A fiatal védőnek - aki éppen vasárnap ünnepelte 21. születésnapját - ez volt pályafutása első Bundesliga-gólja, többek között ennek is köszönhetően három ponttal gazdagodott a berlini csapat, amely végül 4-1-re nyert.