Ekkor „dobott" egy olyat a csatorna, mellyel bekerült a világ sporttévézésének történelemkönyvébe. Ugyanis a hátralévő 10 fordulóban úgy készített gólösszefoglalót, hogy stábjai nem tehették be a lábukat a stadionokba. A már nem éppen fiatalok emlékezhetnek rá: ezekben a hónapokban készült a 10 gólnélküli Gól! Gól!! Gól!!!
Ilyen zűrös médiakörnyezetben érkezett Nyíregyházára a litván válogatott. Nagyon sokan voltak kíváncsiak erre a találkozóra az országban, hiszen Bicskei belépője olyanra sikeredett, hogy
felcsillant reménye annak, hogy eljuthat a csapat a 2000-es Európa-bajnokságra.
Továbbá ne feledjük: ennek a szezonnak az elején pótselejtezőt játszhatott az 1998-as vb-ért, vagyis selejtezőcsoportjában a második helyen végzett. Ilyen eredményt azóta sem ért el, vagyis volt érdeklődés a nemzeti 11 iránt.
Ennek ellenére
egyetlen tv-társaság sem tűzte műsorára a találkozót.
Így aztán olyan kényelmesen elfért az összefoglalót készítő három csatorna két-két munkatársa, mint soha hazai válogatott mérkőzésen. Ugyanis nem kellett a sok hely a hatalmas totál- és közelíző-kameráknak, hanem csak kisebb beta-kamerák voltak ott az operatőrrel, és a mellette ülő szerkesztő-riporterrel. Mosolyogva beszélgettünk is a meccs előtt a szokatlanul kényelmes körülmények közepette a kollegákkal. Közben a közönség gyülekezett becsülettel, és időnként hangpróbát tartottak az alkalmi kórusok. Akkoriban még sem hazai, sem nemzetközi szinten nem volt akkora sportturizmus, mint napjainkban, így többnyire helyiek, és környéken élők töltötték meg a lelátót.
A kezdésre 17.000 néző csúfolódott össze a májusi kánikulában.
Mivel Nyíregyházán nem volt világítás, a találkozó délután 5 órakor kezdődött. Ünnepélyes körítéssel: a találkozó előtt egy repülőgép húzott egy drapériát, melyen az MLSZ köszöntötte a nézőket, a játékosokat jégkorongos mintára egyenként szólították a pályára csinos lányok sorfala közepette, míg a meccslabda szó szerint az égből érkezett. Persze nem magától, hanem egy helikopter segítségével, és
a középkörbe Kovács Koko István hozta,
aki akkor már olimpiai bajnok volt, amatőr világbajnok, és megszerezte a profi világbajnoki címet is.
Azt persze nemcsak sejtettük, hanem biztosan tudtuk, hogy a pályára lépő focisták között senki nem lesz sem a közeli, sem a távoli jövőben világbajnok, de ez senkit nem zavart. Kicsit talán sajnáltuk, hogy minden idők legjobb litván focistája a német Hamburger SV korábbi sztárja Valdas Ivanauskas nem jött el a találkozóra, de minket jobban érdekelt, hogy Bicskei ideálisnak gondolt csapatából Fehér Csaba és Illés Béla is hiányzott, és a kapitány is kíváncsi volt rá, hogyan pótolja őket Pető Tamás és Hamar István.
Magyarország- Litvánia 1-0 (0-0)
Nyíregyháza, 17 000 néző.
Vezette: Lica (Avran, Iordanescu -mindhárom román)
Magyarország: Hajdú - Sebők V. - Pető T., Hrutka, Mátyus -Lisztes, Halmai, Hamar - Herczeg, Horváth F., Korsós A.
Szövetségi kapitány: Bicskei Bertalan
Litvánia: Stauce - Glaveckas - Skarbalius, Skerla, Tereskinas -Buitkus, Stumbrys, Semberas, Zutautas, Preiksaitis - Mikulenas.
Szövetségi kapitány: Kestutis Latoza
CSERE: Korsós A. helyett Tóth N. az 59., Stumbrys helyett Morinas a 60., Buitkus helyett Baktusnikas a 71., Glaveckas helyett A. Stesko és Herczeg helyett Kovács Z., mindkettő a 73., Mikulenas helyett I. Stesko a 79., Hrutka helyett Korsós Gy. a 80., Lisztes helyett Szilveszter a 82., Preiksaitis helyett Grudzinskas a 85. percben
Gólszerző: Hrutka a 49. percben
Az első félidőben a magyarok közül a legjobb teljesítményt a szurkolók produkálták, igazából a magyar helyzete(cské)k közül csak Herczeg erőtlen lövését, az ő beadását, melyről Korsós lemaradt, és a Pető bedobása után kialakult szolid tömegjelentet sikerült berakni az összefoglalóba. És nem lehetett kihagyni a játékrész legnagyobb lehetőségét, mely a litvánok előtt adódott. Pető a 16-oson belül szabálytalankodott Zutautas-szal, de a 11-est Buitkuis nagyon csúnyán a jobb kapufa mellé lőtte.