A Network4 Media Group kedden hivatalos közleményt adott ki, amelyben jelezte, hogy belső vizsgálat indult a Liverpool-Chelsea angol Ligakupa-döntőt helyszíni stábbal közvetítő Arena4 tévécsatorna két műsorvezetője, Sebők Vilmos és Monoki Lehel bunkó viselkedése miatt.
A Network4 Media Group minden szurkolótól elnézést kér munkatársai, Monoki Lehel és Sebők Vilmos angol Ligakupa-döntő utáni viselkedéséért.
Az ügyben belső vizsgálatot rendeltünk el. A Network4 Media Group elkötelezett a kölcsönös tiszteleten és megbecsülésen alapuló együttműködés és sportszerű viselkedés mellett” – tudatta közleményben a Network4 Media Group.
A Liverpool – a sérült Szoboszlai Dominik nélkül a pályán, de vele a helyszínen – egy hosszabbításban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a Chelsea-t a döntőben, a csapat tagjai összekapaszkodva, meghatottan hallgatták a klub szurkolói előadásában a világhírű futballhimnuszukat.
Ezalatt Sebők Vilmos azt imitálta, mintha ő vezényelné a kórust, amiről videó is készült, ezt Monoki Lehel osztotta meg a közösségi oldalán. Majd gyorsan törölte is, érzékelve a Liverpool-szurkolók jogos felháborodását
- írja a Magyar Nemzet.
Monoki már kedden nap közben elnézést kért a "bunkó viselkedés" miatt, mint írta, magyarázkodni azonban nem szeretne.
Nem magyarázkodni szeretnék, egyszerűen csak bocsánatot kérni a bunkó megnyilvánulásért. Hibáztunk,
és egy pillanatra elfelejtettük a Shankly-féle mondást: „Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb” – írta Monoki Lehel.
Előtte a PoolBarátok Facebook-oldalán többek között az alábbi bejegyzés jelent meg az admintól:
„Dominiken felkapaszkodva médiaszemélyiségek kimennek Liverpoolba és Londonba tartalmat előállítani. Legendákkal pózolnak, közben interjúztatnak. Ez eddig rendben is van.
Aztán az egyik percben ájtatos szavakkal beszélnek a hangulatról, a közegről, a másikban bohóckodnak, produkálják magukat.
Például akkor is, amikor több tízezer ember megél valami bensőséges, transzcendens élményt. Több tízezer ember edzőjével, csapatával – lehet, hogy utoljára – együtt énekel a Wembley-ben, közben a médiaszemélyiségek végigröhögik, végigmajomkodják. Egy valami lebeg a szemük előtt, a tartalom-előállítás meg hogy produkálják magukat”.
Sebők Vilmos mégis magyarázattal szolgált, az ő üzenete kedd késő este jelent meg a csatorna honlapján:
„Kedves Liverpool-szurkolók és futballbarátok!
Ezúton szeretnék elnézést kérni azoktól, akiket a mérkőzés utáni reakcióm megbántott. Utólag belátom, nem volt szerencsés, de
az extázis, ami akkor, ott, a pályán zajlott, engem is elragadott.
Az Angliában végzett munkánk kapcsán rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk, ezt köszönjük, szeretnénk, ha ez maradna meg mindenkiben, és nem ez a szerencsétlen eset. Az biztos, hogy mi a jövőben is azért dolgozunk, hogy szeretett sportágunkat, a futballt közelebb hozzuk a szurkolókhoz.”
Sebők jövőre utaló utolsó mondatából arra lehet következtetni, hogy a két műsorvezető folytathatja a munkát, bár a belső vizsgálat eredményéről egyelőre nem adott ki tájékoztatást a Network4 Media Group.
Nem ez az első botránya Sebők Vilmosnak, akit
a 2000-es évek elején több fogadási csalással vádolták meg.
A National című román újság szerint a csalók 200 ezer euróért (58,5 millió forintért) akarták befolyásolni a Bayern München ellen idegenben 3-1-re elbukott élvonalbeli bajnokit, de nem jött össze az elvárt eredmény.
A botrányt Cornal Dinu, a válogatott egykori szövetségi kapitánya, a Dinamo Bucuresti menedzsere robbantotta ki, aki az újságnak név szerint említett több focistát, közöttük két magyar válogatott játékost, Vasile Miriutát és Sebők Vilmost. Nem ez volt az egyetlen eset.
A magyar bundabotrányban korábban szervezési és fordítási feladatokkal megbízott D. Károly, "Karesz" becenevű férfi korábban arról beszélt, hogy 2001-ben, a Hertha-Cottbus német bajnokit is megpróbálták elcsalni, de akkor egy magyar játékos átverte őket.
"A szervezet a döntetlent játszotta meg, és öt cottbusi futballistát fizetett le. Köztük a horvát kapust, egy román, egy színes bőrű és két magyar játékost.
A meccset azonban a Cottbus nyerte 3-2-re, a megállapodás értelmében vissza kellett volna adni a pénzt, valamennyien megtették, csak az én emberem, az egyik magyar játékos nem.
A 2001/2002-es szezonban három magyar focistája volt a Cottbusnak, Sebők Vilmos, Mátyus János és Vasile Miriuta, a Fussballdaten.de német oldal statisztikája szerint az említett meccsen csak Sebők játszott közülük.
Ekkor olyan hírek is szárnyra kaptak, hogy
Sebők Vilmost megverték szerb maffiózók
azt követően, hogy társaival együtt nem a kívánalmaik szerint bundáztak meg egy a mérkőzést, illetve, mert a védő nem adta vissza a kenőpénzt.
Az exválogatott focista az nso.hu-nak azt mondta, nem tud arról, hogy a Hertha-találkozó kapcsán felvetődött volna a bundagyanú.
"Én úgy tudom, hogy arról nincs szó, csak egyedül a Bayern elleni meccsről. Amelyen, még egyszer hangsúlyozom, egyikünk sem lépett pályára" – közölte Sebők.