A nagyszájú Bognár György csapata Diósgyőrben is felsült - videó

Hiába szerzett már a 2. percben vezetést a Paks a Diósgyőr otthonában, a hazai csapat gyorsan egyenlíteni tudott, majd a második félidőben megfordította a mérkőzést, és feljött a tabella negyedik helyére.

Villámrajtot vett a Paks, a tolnaiak ugyanis Szabó János nagyszerű indítása után a Lundot lebirkózó Könyves Norbert már a 2. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. A korábban Diósgyőrben is megforduló csatár a két csapat szezonbeli harmadik összecsapásán is bevette a piros-fehérek kapuját.

Ezt követően szinte rögtön átvette a játék irányítását a DVTK, és nem is kellett sokat várni az egyenlítésre. A 19. percben Pozeg Vancas legurítása után a saját nevelésű Jurek Gábor sebészi pontossággal lőtte ki 18 méterről a jobb alsó sarkot (1-1).

A fiatal csatár a 34. percben akár duplázhatott is volna, ha kicsivel ügyesebben veszi át a labdát szlovén csapattársa kiugratása után, így azonban kissé kisodródott helyzetből leadott lövését Simon kispárgázta.

Kicsit váratlan volt, hogy a második félidőre leült a meccs,

az első félórában jószerével még csak egy kisebb helyzetet sem tudtak kilakítani a csapatok.

A két edző próbálta is frissíteni a támadójátékot, a hazaiaknál érkezett az előző két diósgyőri bajnokin eredményes Edomwonyi és Acolatse, míg a vendégeknél a hosszú kihagyás után visszatérő Silye Erik és a korábbi gólkirály, Böde Dániel állt be.

Cserék

A 72. percben aztán megtört a jég a percekkel korábban beálló Pernambuco passzát a vele egy időben pályára lépő Klimovics fejelt hat méterről a paksi kapu jobb oldalába, azaz fordított a hazai csapat (2-1).

Bognár György Hahn János személyében még egy korábbi gólkirályt pályára küldött, és meg is élénkült a paksi támadójáték, hirtelen ismét jó lett a meccs. A Paks mindent megtett az egyenlítésért, a ráadásban Böde Dániel egy védőn megpattanó lövése volt a legnagyobb vendég esély, de végül nem jött össze az egyenlítés, így a remek formában lévő, legutóbbi négy meccsén 10 pontot gyűjtő DVTK megnyerte a rangadót, és fellépett a tabella negyedik helyére.