Szlovákia
Spanyolország
21:002024. június 30.
Grúzia
A Copa América csoportkörének második fordulójában Ecuador 3-1-re nyert Jamaica ellen. A győztes csapat a 13. percben szerzett vezetést egy egészen elképesztő öngóllal.

Az ecuadori csapat vereséggel kezdte a kontinenstornát, majd a második körben a mezőny egyik leggyengébb csapata, Jamaica ellen lépett pályára. Az ecuadori együttes a 13. percben szerzett vezetést egy nem mindennapi öngóllal, ugyanis a Bayer Leverkusen játékosának,

Piero Hincapiénak a bal oldali beadásába olyan szerencsétlenül ért bele Kasey Palmer, hogy a labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba.

Ecuador a szünet előtt növelte előnyét, majd a második félidő elején a jamaicai csapat legnagyobb sztárja, a West Ham Unitedben légióskodó Michail Antonio szépített. A mérkőzés a 91. percben dőlt el végleg, Alan Minda állította be a 3-1-es végeredményt.

A két vereséggel álló Jamaica ezzel kiesett, de még Mexikó is bajba kerülhet, amely nagy meglepetésre 1-0-ra kikapott Venezuelától a második fordulóban.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló, B csoport:
Ecuador-Jamaica 3-1 (2-0)
Venezuela-Mexikó 1-0 (0-0)
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Venezuela 6 pont, 2. Ecuador 3 (4-3), 3. Mexikó 3 (1-1), 4. Jamaica 0