Három magyar érdekeltségű együttes is főtáblára jutott csütörtök este a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének utolsó fordulójából.

Lang Ádám csapata, a ciprusi Omonia Nicosia a múlt heti, hazai 6-0-s sikere után formalitásnak tűnő visszavágót játszott az azeri Zira otthonában, s bár 1-0-ra kikapott, főtáblára jutását nem fenyegette veszély. Lang a 73. percben állt be.

Az MTI beszámolt róla, hogy Csoboth Kevin is lehetőséget kapott a svájci St. Gallenben a török Trabzonspor elleni visszavágón: a válogatott támadó a 61. percben, 1-1-es állásnál szállt be, s mivel az eredmény nem változott, következhettek a tizenegyesek, miután a múlt heti első találkozó 0-0-s döntetlent hozott. Ebben a svájciak céloztak jobban, így ők folytathatják az európai kupaszereplést.

Trabzonspor v St. Gallen - UEFA Conference League play-off
Csoboth Kevin beállt, csapata főtáblára jutott a Kl-ben
Fotó: Anadolu via AFP

Kleinheisler László ezúttal sem volt tagja a Panathinaikosznak, a görög csapat nélküle fordította meg a francia Lens elleni párharcot, s 2-0-s hazai sikerével továbbjutott.

A belga Cercle Brugge elleni idegenbeli visszavágót 6-0-s hátránnyal kezdő Wisla Krakówban Kiss Tamás a kezdőcsapat tagja volt, s együttese a 18. percben az ő találatával már 2-0-ra vezetett, majd a 74. percben, 3-0-s vezetésnél cserélték le. A fordítás végül nem sikerült, így a belgák ünnepelhettek.

Bolla Bendegúz csapata, a Rapid Wien ugyanakkor nem jutott főtáblára az Európa-liga selejtezőjének utolsó fordulójából, így a bécsiek is a Konferencia-ligában folytatják a szezont. A Rapid a 2-1-es idegenbeli vereség után, a visszavágón a 68. percig 2-0-ra vezettek, és továbbjutásra álltak a Braga ellen, de a portugálok két perc alatt kiegyenlítettek, így végül ők jutottak tovább. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

20240825 FC Blau Weiss Linz v SK Rapid Wien - Admiral Bundesliga
Bolla Bendegúz osztrák csapata is a Konferencia-ligában folytatja
Fotó: APA-PictureDesk via AFP

A Konferencia-liga főtáblája hatfordulós lesz: a 36 klubot az UEFA együttható alapján - ez a mutató az elmúlt öt idény eredményeit veszi alapul - hat részre osztják, a gárdák minden kalapból egy ellenfelet kapnak.

Az egyetlen közös tabellán az első nyolc rögtön a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. helyezett csapatok pedig keresztbejátszanak egymással a 16 közé jutásért, az utolsó 12 együttes pedig kiesik. A sorsolás pénteken 14.30 órakor lesz Monacóban.

Konferencia-liga, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:
FC Asztana (kazah)-Brann Bergen (norvég) 3-0 (0-0)
Továbbjutott: az Asztana, 3-2-es összesítéssel.
Helsinki JK (finn)-Klaksvík (feröeri) 2-1 (0-0)
Tj.: a Helsinki, 4-3-as összesítéssel.
Zira FK (azeri)-Omonia Nicosia FC (ciprusi) 1-0 (0-0)
Tj.: az Omonia, 6-1-es összesítéssel.
Ruzomberok (szlovák)-FC Noah (örmény) 3-1 (2-0)
Tj.: az FC Noah, 4-3-as összesítéssel.
Olimpija Ljubljana (szlovén)-NK Rijeka (horvát) 5-0 (4-0)
Tj.: az Olimpia Ljubljana, 6-1-es összesítéssel.
Pafos FC (ciprusi)-CFR Cluj (román) 3-0 (2-0)
Tj.: a Pafos, 3-1-es összesítéssel.
Trabzonspor (török)-FC St. Gallen (svájci) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel: 4-5
Tj.: a St Gallen, 1-1-es összesítéssel, tizenegyesekkel.
TNS (walesi)-FK Panevezys (litván) 0-0
Tj.: a TNS, 3-0-s összesítéssel.
Cercle Brugge (belga)-Wisla Kraków (lengyel) 1-4 (0-2)
Tj.: a Brugge, 7-5-ös összesítéssel.
Drita (koszovói)-Legia Warszawa (lengyel) 0-1 (0-0)
Tj.: a Legia, kettős győzelemmel (3-0).
Kilmarnock FC (skót)-FC Köbenhavn (dán) 1-1 (1-0)