A brazil labdarúgó-válogatott Luiz Henrique 90. percben szerzett góljával győzött Chilében a 2026-os világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének kilencedik fordulójában.

A hazaiak már a 2. percben előnyhöz jutottak, a vendégek az első játékrész ráadásában egyenlítettek, majd Luiz Henrique révén a győzelmet is bezsebelték, így feljöttek a negyedik helyre a tabellán - írja az MTI.

A címvédő és a selejtezőben élen álló argentinok 1-1-et játszottak Venezuelában. A mérkőzés után a nyolcszoros aranylabdás Lionel Messi a pálya állapotát szidta, szerinte amiatt nem tudták legyőzni ellenfelüket.

"Nagyon nehéz volt így játszani, az ilyen állapotok csúnya meccseket eredményeznek. Nem tudtunk egymás után két jó passzt adni" - panaszkodott a világbajnok sztár.

Döntetlent értünk el, mert a pálya nem segített abban, hogy azt tegyük, amit szerettünk volna. Más meccset kellett vívnunk, mint amilyenre felkészültünk.

De küzdöttünk, párharcokat nyertünk, kihasználtuk az ellenfél hibáit. Nem kockáztathattunk sokat azzal, hogy hátrapasszokkal operáljunk. Az első félidőben próbálkoztunk ezekkel, de a vizes pályán megállt a labda, ez mindent megbonyolított. Próbáltuk kihozni a legtöbbet a meccsből a körülmények dacára" - tette hozzá Messi.

Bolívia-Kolumbia 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Argentína 19 pont/9 mérkőzés, 2. Kolumbia 16/9, 3. Uruguay 15/8, 4. Brazília 13/9, 5. Ecuador 12/9 (6-4), 6. Bolívia 12/9 (11-15), 7. Venezuela 11/9, 8. Paraguay 10/9, 9. Chile 5/9, 10. Peru 3/8