A Ferencváros 125. évfordulója alkalmából megrendezett ünnepséget a Groupama Arénánál, a klubalapító első elnök, Springer Ferenc szobra előtt tartották meg. A megemlékezés során a Jászai Mari-díjas magyar színművész, szinkronszínész, érdemes művész, Kautzky Armand konferálta fel a beszéddel készülő vendégeket. A jeles eseményen a Fidesz ferencvárosi polgármester-jelöltje, Gyurákovics Andrea is részt vett, az évfordulós ceremóniát óriási érdeklődés övezte.
Több mint 800-an gyűltek össze a stadion előtt, a klub egykori futballistái, edzői, kézilabdázói, vívó közül rengetegen megjelentek, és a jelenlegi klasszisokat is sokan - a Fradi focistái is ott voltak - képviselték a helyszínen.
Elsőként a Magyar Szent István-renddel kitüntetett opera-énekesnő, Miklósa Erika köszöntötte a 125. születésnapját ünneplő klubot, az 53 éves művésznő kiemelte, hogy gyerekkora óta Fradi-szurkoló, édesapja gyakran beállította a kapuba és még a jobblábas lövéseket, passzokat is gyakoroltatta vele.
Előbb tudtam focizni, mint járni, gyerekkoromban Nyilasi Tibor volt a kedvencem. Bármelyik sportágról is legyen szó, mindig szorítok a Ferencváros sikereiért. Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz" -
mondta beszédében Miklósa Erika, akit éppen Nyilasi Tibor követett a színpadon.
Én fradistának születtem. A fradista létezés valamennyi formáját megéltem eddigi életem során, édesapámmal 10 éves korom óta jártam a Népstadionba Fradi-meccsekre. Mi fradisták barátok, családtagok voltunk, ismertük egymás örömeit és gondjait.
Mindezt nem tudatosan tettük, ez volt az életformánk. Szeretett klubunk 125 éves. Megannyi siker, boldog pillanat és egy-egy csalódás mind bevésődtek a emlékezetünkbe. Eddigi életem tapasztalata alapján azonban immár nem csak hiszem a klasszikus megállapítást, miszerint "Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz", hanem tudom, biztos vagyok benne: a Fradi örök!" - mondta a 70-szeres magyar válogatott focilegenda, a Ferencvárosi Torna Club örökös bajnoka.
Az FTC-Rail Cargo Hungaria kézilabdázója, Simon Petra azzal kezdte a beszédét, hogy nem könnyű megszólalnia ennyi legenda előtt, hiszen vannak olyanok, akiknek csókolommal szokott köszönni. "Néztem a szobrokat, az arcokat, a bajnokokat egymás után, és büszke voltam. Arra, amit Önök elértek, és arra, hogy én is itt lehetek, hogy én is ebben a klubban játszhatok. Arra gondoltam, talán én is tehetek majd valamit azért, hogy ez a klub még nagyobb legyen" - mondta a Fradi kézilabdázója.
"Nekem, ebből a 125 évből több mint 40 esztendő jutott - négy évtizede vagyok tagja ennek a hatalmas és összetartó családnak!
Ebben a klubban, a Ferencvárosban tanultam meg: nincs lehetetlen, nincs legyőzhetetlen ellenfél a szőnyegen, nincs olyan, hogy nem küzdök a végsőkig, nincs olyan, hogy nem hajtok az utolsó leheletig" -
mondta az olimpiai bajnok birkózó, Sike András, akit végül a klubelnök Kubatov Gábor követett a színpadon.
"Elvehetik a színeinket, megfoszthatnak minket a nevünktől, az egykori elnökünket barbár módon eláshatják, de mi mindig talpra fogunk állni, ezért vagyunk mi a Fradi! Pont úgy állunk talpra, ahogy ez a szobor most itt áll mellettem.
Azt nem tudom megjósolni, csak remélni, hogy száz év múlva lesz-e olyan nép, hogy magyar, hogy lesz-e olyan sarka a világnak, amit Magyarországnak hívnak, de ha lesz, azt határozottan állítom, hogy olyan klub, ami milliók szerelme, amit úgy fognak hívni, hogy Ferencváros, biztosan lesz!" -
utalt beszédében az FTC elnöke, Kubatov Gábor a kommunista diktatúra időszakára, amikor nehéz időket kellett átélnie a klubnak, mégis talpra állt.
A beszédek után Miklósa Erika vezérletével sor került a Himnusz eléneklésére, majd a színpadra szólított vendégek koszorúkat helyeztek el Springer Ferenc szobránál. Ezt követően a sajtó munkatársai megtekinthették a Fradi Múzeum legújabb időszaki kiállítását, amely a "125 év titkai" nevet kapta, ahol a következő egy-másfél évben a klub 125 éves történelmének egy-egy korszakával ismerkedhetnek meg az érdeklődők.