A megemlékezés egyperces néma felállással kezdődött, mely Kárpáti Györgynek és Benedek Tibornak szólt.
Először Bodnár András olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó méltatta egykori csapattársát, Kárpáti Györgyöt, akivel együtt játszott az 1960-as és '64-es olimpián is. Utóbbiról aranyéremmel tértek haza. Azokból a csapatokból már csak egyedül Bodnár él. Az egykori csapattárs kiemelte, hogy Kárpáti Budapest és Melbourne díszpolgára volt, valamint 1982-től az Úszó Hírességek Csarnokának a tagja is rengeteg más kitüntetés mellett. Bodnár főleg Kárpáti vidámságát emelte ki,
aki egyszerűen beleszületett a Fradiba.
Kásás Zoltán olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, akinek fia, Kásás Tamás Benedek Tiborral együtt nyert rengeteg tornát, köztük a három olimpiát, a sok közös élményt emelte ki Kárpátival kapcsolatban, és azt, hogy ő annak idején öt olimpiai bajnok közé került a Fradiban, amikor a nagycsapat tagja lett.
Ilyen bajnokok között tanulhatta ezt a sportágat.
Természetesen Benedek Tiborról is beszélt, kiemelve Benedek kisugárzását, akaratát, kitartását, szorgalmát, és azt, hogy óriási szerepe volt az akkori vízilabda-sikerekben. Példaként felhozta: csapatkapitányként megkövetelte a közös indulást reggelihez, amikor is mindenkinek bordó nadrágban és fehér trikóban kellett megjelennie, mint egy csapatnak, és ezt mindenki el is fogadta. Kásás hangsúlyozta, hogy a Benedek vezette csapat azért is lehetett olyan sikeres, mert - ahogy Benedek fogalmazott korábban -
ők szerették egymást.
Sajnálattal állapította meg, hogy az egykori háromszoros olimpiai, világ- és Európa-bajnok Benedek még évtizedekig meghatározó szereplője lehetett volna a magyar vízilabdának.
A rendezényen megemlékeztek Rudas Ferenc egykori kiváló ferencvárosi labdarúgóról, aki a napokban lenne 99 éves, valamint Springer Ferencről is, az FTC első elnökéről, akinek szerepe volt a Magyar Labdarúgó Szövetség létrehozásában is. Springer Ferenc halálának századik évfordulója októberben lesz.
A rendezvényen megemlítették azt is, hogy a Ferencváros labdarúgó szakosztálya 25 évvel ezelőtt nyerte 25. bajnoki címét, az utolsó fordulóban az utolsó két percet az akkori Stadler FC mezében lejátszva.
Lomnici Zoltán, az Egyenlő Méltóság Tanácsának elnöke rendszeres résztvevője az ilyen eseményeknek. Beszédében elmondta, Kárpáti csütörtöki temetésén elhangzott, hogy az egykori vízilabdázóhoz Puskás Ferenc és Papp László állt a legközelebb.
Kárpáti György nagyon sokat tett azért, hogy a magyarságot és Magyarországot megbecsüljék
- fogalmazott Lomnici. Kiemelte azt is, hogy a sportemlékezet lényege az, hogy az emberek sajátjuknak érezzék azt.
Benedek Tiborral kapcsolatban elhangzott, hogy nemrégiben felkereste Székelyföldet, ahol felmenőit kutatta és meg is találta őket a temetőben. Benedek anyai ágon onnan származott.
Végül, de nem utolsó sorban Kopeczky Lajost köszöntötték, aki július 26-án lesz 85 éves. A Ferencvárosban született és nevelkedett egykori sportriporter is elmondta, hogy mennyire jóban volt Kárpáti Györggyel, pontosabban "Gyurikával". Megosztotta a jelenlévőkkel azt is, hogy Kárpáti nagy lovis és kártyás volt, akinek olyan összeköttetései voltak, hogy mindig nyerni tudott.