A pekingi ötkarikás játékokon ugyanis csak férfiak versenyeznek Szaúd-Arábia színeiben. Egyáltalán nem arról van szó, hogy a muszlim többségű országok sportolói között ne volnának nők. Egyebek között Algéria, Bahrein és az Egyesült Arab Emírségek csapatában is vannak női olimpikonok, utóbbi két állam esetében ráadásul nők vitték a nemzeti lobogót a megnyitón.
A gond tehát nem az iszlámmal van, hanem a papsággal és azokkal a gyengekezű vezetőkkel, akik kiforgatva a Koránt megfosztják a nőket attól, hogy versenyezhessenek az olimpiai játékokon.
A The Washington Post emlékeztet arra, hogy a NOB szerint az olimpiai játékok alapelvei közé tartozik a sport gyakorlásának emberi joga. Ez azt jelenti, hogy minden ember sportolhat, megkülönböztetés nélkül. Az alapelvek egyike kimondja, hogy a nemi alapú diszkrimináció nem egyeztethető össze az olimpia szellemiségével.
Ennek fényében kérdéses, hogy mit keres Pekingben a kizárólag férfiakból álló szaúdi csapat? - jegyzi meg az újság, amely szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak ki kellene állnia elvei mellett, értésre adva: ha Szaúd-Arábia nem enged nőket versenyezni az olimpián, akkor ne vehessen részt a 2012-es játékokon.