Andrea Mead Lawrence volt az elsĹ‘ amerikai sportolĂł, aki egy olimpián kĂ©t aranyat szerzett. Az alpesisĂ-szakág műlesiklĂł Ă©s Ăłriás-műlesiklĂł számában is a legjobbnak bizonyult. A látványosság terĂ©n is egy amerikai jelentette a szenzáciĂłt: a műkorcsolyázĂł Dick Button 1948 után másodszor is a dobogĂł legmagasabb fokára állhatott, Ĺ‘ volt az elsĹ‘, aki tripla toe-loopot Ă©s dupla axelt ugrott.
A norvĂ©g Hjalmar Andersen nem mesĂ©lt, hanem korcsolyázott. A lassĂş jĂ©gen is három számban diadalmaskodott. ElĹ‘ször indulhatott sĂfutásban is nĹ‘: az egyetlen számot, a 10 kilomĂ©tert az olimpia legidĹ‘sebb rĂ©sztvevĹ‘je, a 31 Ă©ves finn Lydia Wideman nyerte 41:40-es idĹ‘vel. A kanadai jĂ©gkorongozĂłk immár hatodik bajnokságukat szereztĂ©k, s csak az amerikaiak ellen vesztettek pontot.
Minden idĹ‘k legnehezebb bobcsapata ezen az olimpián indult, a nĂ©metek összesen 468 kg-ot nyomtak. Az egyik csapattag, Friedrich Kuhn egymaga 140 kg-os volt, ami 178 cm-es magasságához kĂ©pest kicsit tĂşlsĂşlyosnak tűnt. SzereplĂ©sĂĽk forradalmasĂtotta a bobozást, a nemzetközi szövetsĂ©g ekkor hozta meg az Ăşj szabályt: a kettes bob legĂ©nysĂ©gĂ©nek felsĹ‘ sĂşlyhatára 200, a nĂ©gyesĂ© 410 kilogramm (a nĂ©gyesek bobbal egyĂĽtt legfeljebb 630 kg-osok lehetnek).
Oslóban folytatódott a magyar műkorcsolyázás szép hagyománya, a korábban még helyezetlen Nagy testvérek kitűnő futással a harmadik helyen végeztek a párosok versenyében.
1952, Oslo
30 ország, 694 induló (585 férfi, 109 nő)
6 sportág, 22 versenyszám
Az éremtáblázat végeredménye:
1. Norvégia (7 arany, 3 ezüst, 6 bronz)
2. USA (4 arany, 6 ezĂĽst, 1 bronz)
3. Finnország (3 arany, 4 ezüst, 2 bronz)
Az olimpia legeredményesebb sportolói:
1. Hjalmas Andersen (norvég, gyorskorcsolya) 3 arany
2. Jevgenyij Griscsin (szovjet, gyorskorcsolya), Andrea Mead Lawrence (amerikai, alpesisĂ), Andreas Ostler (nĂ©met, bob) Ă©s Lorenz Nieberl (nĂ©met, bob) 2-2 arany