Hazai pályán szenvedett megsemmisítő, 8-4-es vereséget a Pittsburgh Penguins együttese a Toronto Maple Leafs csapatától az NHL legutóbbi játéknapján. Újabb vereségükkel a Pingvinek gyakorlatilag bebetonozták magukat a liga utolsó helyére, fényévnyi távolságra az idén acélosnak éppen nem nevezhető Chicagótól és Washingtontól.

A vendég kanadaiak nem sokat vacakoltak a kilátástalan produkciót nyújtó hazaiakkal, és gyakorlatilag húsz perc alatt eldöntötték a mérkőzést. A nyitó játékrész közepén 4:11 alatt három gólt rámoltak be Nolanék Aubin kapujába, 3-0-s előnyre szert téve ezzel a harmad végére.

Az első szünetben kapust cserélt a hazai csapat, a kilenc lövésből három gólt kapó Aubint Caron váltotta a ketrec előtt, és ideig-óráig úgy tűnt, hogy ezzel a húzással felállnak a padlóról a hazaiak. Jackman és Surovy góljaival felzárkóztak a Pingvinek, azonban Nolan és Sundin hamar lehűtötte a hazai reményeket.

Morozov találata még visszahozta a meccsbe a Pittsburghöt, azonban két gólnál közelebb ezt követően már nem tudtak kerülni a hazaiak, ráadásul az utolsó játékrészben Stajan és McCabe kiütésessé tette a hazai vereséget.

Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 4-8 (0-3, 3-2, 1-3)
Mellon Arena, 10527 néző
gól: Jackman (23:42), Surovy (27:25), Morozov, (36:23), Tarnström (46:22), illetve Tucker (11:04), Nolan (13:19, 32:15), Renberg (15:15), Sundin (33:37), Antropov (42:07), Stajan (46:54), McCabe (52:31)