Milwaukee Bucks - Toronto Raptors
Mondhatnánk, semmi meglepetés nem történt, hiszen az első és a második kiemelt találkozik a konferencia fináléjában, de érdemes feleleveníteni, hogyan jutott ide a két együttes. A Bucks az első körben porrá zúzta a Detroit Pistonst, a másodikat viszont rosszul kezdte, miután otthon azonnal kikapott a Bostontól.
Ekkor Paul Pierce, a Celtics legendája azt merészelte mondani, hogy itt vége a sorozatnak, a Milwaukee lehúzhatja a rolót.
Kár volt, mert ezzel komolyan felpaprikázta a Giannis Antetokounmpót, az alapszakasz (várható) MVP-jét, akinek vezetésével a következő négy meccset ellentmondást nem tűrően nyerte a Bucks, megsemmisítve az amúgy is iszonyatosan hullámzó szezont produkáló Bostont.
A Görög Szörny ellenszerét a rájátszásban sem találta még meg senki, izgalmas lesz, hogy a Raptors edzője, Nick Nurse mit talál ki ellene. Az szinte biztos, hogy a terv része lesz Kawhi Leonard.
Ha már szóba került, álljunk is meg egy pillanatra a "Karom" becenévre hallgató kiscsatárnál, mert amit ebben a playoffban művel a Toronto nyári szerzeménye, az egészen döbbenetes. Az első körben még csak bemelegített az Orlando ellen (ahogy a komplett Raptors), a Philadelphia elleni gigászi második körben pedig örökké emlékezetes produkciót nyújtott. A szériát pedig egy olyan dobással zárta le, ami a labda bepottyanásának pillanatában legendás lett, mert azon túl, hogyan is jutott a gyűrűbe, ez volt az NBA történetének első, hetedik meccsen győzelmet érő dudaszós kosara.
Leonard a hét meccsen összesen 243 pontot szerzett, utoljára legalább ennyit (egészen pontosan 246-ot) egy bizonyos Michael Jordan dobott, még 1993-ban a Phoenix elleni nagydöntőben.
De ne "degradáljuk" őt egy sima dobógépnek, emellett ő a liga egyik legjobb védője, aki - ha épp az a feladat - 0 ponton tartja az ellenfél legjobbját. Ezért is lehet az egész rájátszás egyik legnagyobb párharca az övé Giannisszal.
Golden State Warriors - Portland TrailBlazers
Amikor összejött a sokak által várt Golden State - Houston második körös párharc, a Rockets szimpatizánsai (és azok, akik nem szeretik a Warriorst) már dörzsölték a tenyerüket, hogy idén visszavághatnak a tavaly hét meccsen elveszített főcsoportdöntőért.
Akkor összesítésben 3-2-re vezetett a texasi együttes, de a 6. és 7. meccset Chris Paul nélkül kellett megvívnia, és mindkettőnek vereség lett a vége,
a Golden State jutott a döntőbe, ott pedig megsemmisítette LeBron James Clevelandjét. Nos, idén elmaradt a törlesztés, pedig minden adott volt a Rockets számára: James Hardenék 0-2-ről felálltak a két hazai találkozón, az ötödiken pedig megsérült Kevin Durant, a Warriors viszont így is behúzta, majd Houstonban (Durant nélkül) lezárta a szériát.
Pedig Steph Curry iszonyatosan szenvedett a párharcban, aztán az utolsó mérkőzés második félidejében bevert 33 pontot. Ismét bebizonyosodott, hogy a Golden State 2016-ig olyan volt, mintha egy Porsche versenyzett volna középkategóriás autókkal.
Ekkor ide igazolt Durant, azaz a kocsi kapott egy repülőgépmotort. Tehát hiába dőlt ki kulcsszituációban KD, a Porsche így is Porsche maradt, amely nélküle is legyőzte legnagyobb riválisát, és elméletben a Portland sem okozhat gondot.
Nem is lenne igazi egy négyes mezőny egy előzetesen lesajnált csapat nélkül. A Blazerst már az alapszakasz előtt temették, ehhez képest magabiztosan odaért a harmadik helyre a nyugati vérfürdőben, ráadásul a hajrában egy horrorsérülés miatt a Terry Stotts elveszítette az élete szezonját futó centert, Juszuf Nurkicsot. Ezek után a rájátszás első körében szinte mindenki leírta őket az OKC Thunder ellen, de Damian Lillard egy szintén felejthetetlen dobással küldte őket golfozni.
Jöhetett a Denver Nuggets és egy heroikus, hétmeccses széria, többek között egy négyszeri hosszabbításban eldőlő klasszikussal.
A Portland öt mérkőzés után 3-2-es hátrányban volt, ekkor a már említett Paul Pierce megtette azt a szívességet, hogy kijelentette, itt a vége. Mondani sem kell, a Blazers először egyenlített, a mindent eldöntő, hetedik meccset pedig CJ McCollum vezetésével 17 pontos hátrányból felállva nyerte meg Denverben. Most sem az oregoni alakulat a favorit, de eddig is jól állt nekik az ún. underdog szerep.
És ha már megemlítettük 2015 és 2016 MVP-jét, Steph Curryt, akkor érdemes megjegyezni, hogy a túloldalon játszik öccse, Seth, ez lesz az első alkalom, hogy főcsoportdöntőben testvérharcra kerül sor. Édesapjuk, a szintén komoly NBA-múlttal rendelkező Dell már elmondta, hogy a feleségével mindegyik meccsen másnak fognak drukkolni. Mi pedig annak, hogy mindkét kisdöntő legyen legalább annyira eseménydús és emlékezetes, mint az előző kör.