A Portland Trail Blazer a liga egyik legrosszabb formában lévő csapata, amelyik a Timberwolves elleni meccsét megelőző 12 összecsapásából 11-et elveszített. Ezek után nem csoda, hogy a Wolves hazai pályá óriási favorit volt, a Blazers pedig nagyjából esélytelen. A bukmékerek szerint 19,5 pontos (azaz legalább 20 pontos) vereség lett volna a reális. Ehhez képest bár a Porltand a meccs második felében volt, hogy 12 pontos hátrányban volt, végül 107-105-re nyert. Ennyire esélytelen csapat utoljára az 1991-92-es szezonban tudott nyerni, amikor a -21-re adott Orlando Magic legyőzte a későbbi bajnok, Michael Jordan-féle Chicago Bullst.
A Portland legjobbja a sorozatan harmadik 25 pontos meccsét letudó, ezen az estén 27-tel záró Shaedon Sharpe volt. Újonc utoljára hasonlóra 1981-ben volt képes az oregoni csapatban, amelyik számára hamarosan így is véget ér az idény, mert már nincs esélyük bekerülni a rájátszásba.
A nyugati első Nuggets úgy győzte le a címvédő Golden State csapatát, hogy egymás után harmadszor nem számíthatott legjobbjára, a kétszer is az idény legjobbjává (MVP) választott, vádlisérüléssel küszködő szerb Nikola Jokicra.
Trae Young 1.8 másodperccel a hosszabbítás vége előtt bedobott két büntetőt, az Atlanta ezzel verte meg a Dallast, amelyben Kyrie Irving 41 ponttal zárt.
Egy héttel az alapszakasz lezárulta előtt a Hawks a nyolcadik keleten, a Dallas viszont csak 11. nyugaton. A playoffba közvetlenül főcsoportonként az első hat csapat kerül be, míg a 7-10. helyezettek rájátszást (play-in) vívnak a továbbjutásért.
A keleti éllovas Milwaukee simán verte a harmadik helyen álló Philadelphiát, és nagy lépést tett afelé, hogy az alapszakasz legjobbja legyen. A Bucksban a görög Jannisz Antetokunmpo 33 ponttal és 14 lepattanóval vitte a prímet, míg a túloldalon az idény legjobbja (MVP) címre pályázó Joel Embiid 28 pontig jutott.
A Washingtont legyőző New York az utóbbi három szezonból másodszor vívta ki a playoff-szereplést úgy, hogy az azt megelőző hét idényben rendre lemaradt a kieséses szakaszról.