Hamar megvolt a magyarázat arra, miért kellett betámogatni a páholyból a VIP-helyiségbe Maradonát a Nigéria elleni meccsen: ő maga posztolta, hogy komoly nyakfájdalmak gyötörték. A vicces magyarázaton csak még egyet legyintettek a focikedvelők, miközben a bejelentés tovább erősítette a gyanút, komoly bajok vannak az egykor sokkal fényesebben ragyogó argentin sztárnál.
„Maradona láthatóan nehezen kontrollálta a viselkedését, alig bírta megtartani az egyensúlyát, kétségtelen, hogy nem volt jó állapotban. A tévében látottak alapján nem lenne etikus sem őt, sem mást függőként azonosítani.
Ezzel együtt Maradonáról régóta köztudott, hogy a '80-as évek óta súlyos kokainfüggő
- magyarázza Pálfalvi Sejla addiktológus.
A szakember szerint Maradona egyszerre tökéletes és szomorú példája annak, hogy a hírnév, a tehetség és a gazdagság nem jelent egyenes utat a boldogsághoz. „A sportteljesítménye vitathatatlan, ebből adódóan milliók példaképe, de sajnos
arra is szomorú példa, hogyan tűnik el egy tehetséges ember a függőség sötét bugyraiban.
A mentális betegség, a függőség nem válogat, bárkit, bármilyen életszakaszban és élethelyzetben érinthet, nemtől, kortól vagy társadalmi-gazdasági státusztól függetlenül. Maradona helyzete megerősíti a praxisomban tapasztaltakat, hogy a siker és pénz nem garancia arra, hogy a függőségben való érintettség csökkenjen. Sőt! A klienseim körében gyakran tapasztalom, hogy a siker és az ezzel járó egzisztencia hatalmas terhet ró az egyénre. A felelősséggel járó stresszel nehezen küzdenek meg, ehhez gyakran használnak alkoholt vagy egyéb más tudatmódosító szert.
Persze Maradona esetében nem ismerjük a részleteket, nem ismerjük a problémáit és a hátterét,
melyek révén - elmondása szerint - már aktív sportoló korában szerhasználóvá vált.”
Az addiktológus szerint fontos hangsúlyozni, hogy Maradona hazájában és világszerte hatalmas sztár a mai napig. „Az elmúlt napok eseményei, a viselkedése miatt köznevetség tárgyává vált. Ezzel együtt ő is csak egy ember, aki segítségre szorul” - véli a szakember.