(Esti Budapest)
A Szovjetunió kormányának ismert határozata értelmében több mint 30000 fővel csökkentik a Német Demokratikus Köztársaságban állomásozó szovjet csapatok létszámát. A német demokratikus sajtó közli, hogy a leszerelt szovjet katonák első csoportjai már hazautaztak a Német Demokratikus Köztársaságból.
A herzbergi kerületben lévő Falkenbergben a lakosság ünnepélyes külsőségek között vett búcsút a leszerelt szovjet katonáktól. A városka pályaudvarát ez alkalomból a Német Demokratikus Köztársaság és a Szovjetunió zászlóival, valamint békejelszavakat hirdető és a német-szovjet barátságot éltető transzparensekkel díszítették fel. Kirnyeszov szovjet ezredes a rögtönzött ünnepségen kijelentette:
"A szovjet kormánynak a hadsereg létszámcsökkentéséről hozott határozata újra megmutatta, hogy a Szovjetunió eltökélten munkálkodik a béke megszilárdításán."
Az ezredes és a hazautazó szovjet katonák képviselői hangsúlyozzák, hogy a Szovjetunió népei továbbra is hű barátságot kívánnak a német néppel. A lakosság nevében Hona Müller, a Demokratikus Németország Német Frontja járási bizottságának titkára mondott köszönetet azért a nagy segítségért, amelyet a szovjet katonák a német-népnek a békés építőmunkában, valamint az első német munkás-paraszt állam megerősítése és megvédelmezése terén nyújtottak.
A falkenbergiek szívélyes kézszorítással és kendőlobogtatással búcsúztatták a hazatérő szovjet katonákat.
Stassen: Ma kisebb a bizalmatlanság a Szovjetunió és az Egyesült Államok között
A londoni rádió jelenti, hogy Stassen, Eisenhower különleges leszerelési tanácsadója, az Egyesült Államok képviselője a londoni leszerelési tárgyalásokon, pénteken sajtóértekezletet tartott, amelyen bejelentette: május 20-án megkezdi tanácskozásait. Washingtonban egy nyolctagú amerikai szakértőcsoport, hogy áttekintse és megvizsgálja a londoni leszerelési tárgyalások egész anyagát. Stassen megjegyezte, hogy a csoport tanulmányozni fogja a szovjet kormány bejelentését is az 1200000 katona leszereléséről. Kijelentette azt is, hogy ez idő szerint kisebb a kölcsönös bizalmatlanság a Szovjetunió és az Egyesült Államok között, mint ezelőtt öt évvel.
"A nagyhatalmak közötti bizalmatlanság megszüntetése - mondotta - egyike a legfontosabb problémáknak a jelenlegi világpolitikai helyzetben".