Egyáltalán: a szex iránti érdeklődés hiánya valóban olyan egészségügyi probléma, amit gyógyszerrel vagy tapasszal kell kezelni? Netán ezek a módszerek - mivel csak tüneti kezelések - valójában csak még több szenvedést okoznak? Hiszen szexterapeuták szerint a nők szexuális panaszait leggyakrabban a tudatlanság, mélyen meghúzódó konfliktusok, esetleg a hozzá nem értő partner okozza (vagy súlyosbítja betegséggé). Akárhogyan is, nemsokára minden nő számára lehetséges lesz, hogy gyógyszeres kúrával kezelje - vélt, vagy valós - szexuális problémáit - akkor is, ha rendellenességei valójában nincsenek.
A legnagyobb gyógyszergyártó cégek a kék tabletta megjelenése óta folyamatosan dolgoznak azon, hogy végre a nőket is megcélozhassák egy legalább ennyire sikeres "szexjobbító" kúrával. Az elmúlt évben különösen elterjedt az az elmélet, hogy férfi nemi hormon (tesztoszteron) bevitelével serkenteni lehet a nőkben a szexuális vágyat, és segítségével könnyebben érik el az orgazmust is. Az Egyesült Államok nőgyógyászai jelenleg is tömegesen írják fel pácienseiknek a különféle (kisebb-nagyobb arányban) tesztoszterontartalmú gyógyszereket - pedig hosszú távon ezek veszélyesek is lehetnek.
1999-ben egy, az Amerikai Gyógyszerészeti Társaság lapjában közzétett tanulmány már bebizonyította, a nőknek lényegesen több a szexuális panaszuk, mint a férfiaknak. (A nők 43 százaléka, míg a férfiaknak csupán 31 százaléka számolt be valamilyen rendellenességről szexuális életükkel kapcsolatban.) A nőknek szánt szerek első generációja már évek óta a piacon van, a legtöbb készítmény azonban csupán gyógynövényeket tartalmaz. (Mint ilyen, a forgalmazásához nincs szükség gyógyszerészeti engedélyhez.) Azt azonban mind ez idáig senki nem tudta bebizonyítani, hogy bármennyivel is sikeresebben kezelik a tüneteket, mint a népi hiedelmek gyógymódjai - a ginzengtől a bikaheréig minden afrodiziákumot vagy afrodiziákumnak hitt szert belekevernek ezekbe az általában ártalmatlan, de többnyire inkább csak placebo-hatást kiváltó készítményekbe.
Egy New York-i orvosprofesszor szerint az, hogy manapság egyre többen veszik természetesnek a gyógyszeres kezelés lehetőségét, egyértelműen a gyógyszerszeriparnak köszönhető. Ők ugyanis azok, akik profitálnak belőle, ha társadalmilag is egyre szélesebb körben elismert nézet lesz, hogy a női szexuális zavarok gyógyszerrel kezelendőek.