Hillélnek köszönhetjük a szendvics feltalálását, de nevét Sandwich negyedik grófjáról, John Montaguról kapta, akinek semmi köze nem volt a feltalálásához, viszont nagyon szerette.
Ropogós, meleg sajtos szendvicseket nemcsak a szendvicssütővel tudunk asztalra varázsolni, hanem tepsiben forró sütőbe tolva is hamar elkészülhetünk vele. A legmegfelelőbb sajt a trappista, az edámi, de lehet másféle is, például füstölt parenyica sajt, az olíva bogyós szendvicshez pedig az ömlesztett sajt, például a kockasajt a legjobb. A vaj helyett használhatunk juhtúrót, gomolyasajtot vagy a körözöttet is. A vajat ízesíthetjük kaporral, petrezselyemmel, ketchuppal stb. Rátétnek a szemes bab, kukorica és sárgarépa is jó lehet.
Íme a legjobb variációk:
Krém alap:
1 henger krémsajt
1 nagy evőkanál tejföl
só, bors
Paprikás szalámis:
A szalámit kis csíkokra vágom, egy kis fej lilahagymát hozzáaprítok, és az alaphoz keverem. Kis ketchuppal és egy csipet oregánóval fűszerezem.
Sonkás-kukoricás:
Bármilyen sonkát, tarját apró kockákra vágok, egy doboz lecsepegtetett kukoricával és egy icipici kakukkfűvel az alaphoz keverem. A kakukkfű elhagyható.
Sonkás-ananászos:
Bármilyen sonkát, tarját apró kockákra vágok. A sonkát és egy fél kiskanál mustárt az alaphoz keverem. Az ananász eléggé nedves, ezért ezt nem érdemes belekeverni, inkább a tetejére teszem, így meg is tud pirulni minden kis darabka, majd rápirítok kis reszelt sajtot.
Sonkás-hagymás:
Bármilyen sonkát, tarját apró kockákra vágok, egy csokor újhagymát megpucolok, vékony karikákra vágok, és az egészet az alaphoz keverem. Ehhez a verzióhoz jól illik a füstölt sajt, nyugodtan bele lehet reszelni egy kicsit. Ízlés szerint aprított petrezselyemmel is fűszerezhető.
Kolbászos:
Lángolt vagy parasztkolbászt és egy fél fej lila- vagy vöröshagymát nagyon apróra vágok, az egészet az alaphoz adom.