Egy egyszerű és nagyszerű megoldás, ha kijelölünk a héten 2-3 napot a főzésre, amikor a többi napra előre is elkészítjük az ebédet. Ilyenkor is törekedhetünk a változatosságra,
például egy főzeléket különböző feltétekkel több napig is ehetünk,
vagy készíthetünk egyszerre egy nagyobb adag tésztát is, amit egyik nap bolognai szósszal, másik nap akár mákkal vagy dióval tálalhatunk a családnak.
Maradékmentésre és romlás ellen is kiváló taktika, ha az elkészült ételek egy részét lefagyasztjuk. Egy-egy adag fagyasztóból elővett tartalék ebéd életmentő lehet,
ha éppen nincs időnk vagy energiánk a főzéshez, vagy nincs otthon megfelelő alapanyag.
A fagyasztás nemcsak főtt ételek esetében praktikus megoldás, hanem péksüteményeket, kenyereket is érdemes lefagyasztani, hiszen így a boltok nyitvatartásától és a kínálatától függetlenül mindig találhatunk otthon friss péksüteményt!
A megnövekedett főzés miatt a mosogatással töltött idő is növekszik ebben az időszakban. A kézi mosogatáshoz képest tízszer kevesebb vizet használhatunk, ha mosogatógépet választunk az edények tisztításához. Egy jól választott mosogatógép optimalizálja a víz- és energiafogyasztást, ami nagyban hozzájárul ahhoz, hogy gyorsan, kevesebb vízfogyasztással és energiabefektetéssel varázsoljuk tisztává edényeinket. Sőt, ezzel magunknak is spórolunk némi időt.
Ha már teljesen kifogytunk az ötletekből, hogy mit lehet minden napra főzni, csináljunk belőle családi játékot! Vonjuk be a gyerekeket az ötletelésbe, az alapanyag-választásba,
csináljunk családi kvízt a következő heti menü összeállításakor.
A játékba belevonhatjuk az egészséges táplálkozás fontosságát, a magyaros ételeken keresztül a nemzeti hagyományokat, illetve ezek eredetét.
Ha esetleg mégis úgy alakul, hogy a rendelést választjuk, rendeljünk olyan helyekről a közelünkben, ami most a pandémia miatt bezárt, és csak a házhozszállításból tud bevételt termelni. Ezzel segíthetjük kedvenc helyeink túlélését, gyorsételek helyett pedig jó minőségű és egészségesebb ebédet rendelhetünk.