Egy influenszer osztotta meg TikTok oldalán, hogy egy egyszerű és gyors módszerrel hogyan készíthetünk otthon is olyan jegeskávét, mint amit egy kávízóban innánk.
Danielle, akit a legtöbben, csak daniellemsands23 néven ismernek,
az általa megosztott videóban semmi mást nem használ a tökéletes jegeskávéhoz, csupán csak egy műanyag palackot.
Az influenszer először a műanyag üvegbe tölt hideg tejet, majd ahhoz instant kávéport ad hozzá. A keveréket alaposan összerázza, de mindenek előtt egy kevés juharszirupot is önt bele, hogy a kávénak még különlegesebb íze legyen.
Miután összekeveredtek a hozzávalók a palackban és a tej is kellően felhabosodott, egy olyan üveg bögrét vett elő, amit egy kupakkal le lehet zárni, és annak tetejébe egy szívószálat tudunk beleszúrni.
Danielle, az üveg bögrébe először a hideg tej másik felét önti, majd arra borítja rá a felhabosított keveréket. Végül pedig lezárja a bögrét és élvezi a frissítőt.
Forrás: Mirror
Ahogy arról az Origo korábban beszámolt, újfajta kávéőrület terjed a világban, ami egyenesen Kínából indult. Eszébe jutna bárkinek is zöldhagymával ízesíteni a kávéját? Nem hangzik valami szokványosan, és őszintén szólva, gusztusosan sem. A Scallion latte névre keresztelt bizarr kávéköltemény azonban bőven tartalmazza ezt a különleges zöldséget. Az ötlet feltehetőleg Kínából ered, ám az utóbbi időben világszerte egyre több barista készíti el, és teszi közzé TikTok-on a róla készült videót, ami nagy port kavart az interneten az utóbbi időben. Egy hozzászóló a kevésbé extra, de annál egészségesebb vajas kávét említette, ami nálunk is egyre elterjedtebb, különösen a ketogén diéta követőinek körében.
Abban mindannyian egyetértettek, hogy napjainkban egyre furcsábbak a kávék, már ami az összetevőiket illeti.
Kínában például készítenek egy szójaszószos ízvilágú kávét, amit még bébipolippal is ízesítenek. Egy xiameni kávézó tulajdonosa pedig marhahúsgolyókat mártogatott tejes teába.
Azonban nem Kína a szokatlan kávék kizárólagos hazája, egy korábbi cikkünkben például a világnak szinte minden tájáról gyűjtöttünk össze olyan kávékat, amik felettébb érdekes összetevőkből állnak. Finnországban például egy darabka sajttal fogyasztják, az olaszoknál olívaolajjal szokás dúsítani, míg a portugálok nagy kedvence a mazagran, ami a limonádé és a kávé ötvözete, hogy a cibetmacska ürülékéből készült kávéról már ne is beszéljünk.